Sağlık Bakanlığı Personel Alım Muamması Sürüyor

Sağlık Bakanlığı, 25 bin personel alacağını duyurmuştu. Fakat takvim ve unvan bazında sayılar için çok gecikti.

Personel Alımı 17.01.2019, 08:58 25.01.2019, 09:57
Sağlık Bakanlığı Personel Alım Muamması Sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Aralık 2018'de yaptığı açıklamayla, 2019 yılında 25 bin sağlık personeli alacağını duyurmuştu.

Ocak ayının sonuna doğru yaklaşıyoruz ama Sağlık Bakanlığı alımlarla ilgili bir adım atmış değil.

Atama bekleyen binlerce sağlık personeli, atamaların ne zaman yapılacağını ve alınacak 25 bin sağlık personelinin unvan bazında dağılımını öğrenmek istiyor. 

Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda daha fazla geç kalmadan, açıklama yapıp adayları aydınlatmalıdır.

ADAYLAR BELİRSİZLİĞİN BİRAN ÖNCE GİDERİLMESİNİ BEKLİYOR

Alım duyurusunu bekleyen adaylar, gerek twitter etkinlikleri gerekse memur haber forumları aracılığıyla beklentilerini dile getirirken, 25 bin kişilik alım sayısı hekim ve eczacı için ayrılan sayı olduğu, diğer sağlık personelinin bu sayıya dahil olmamadığı, branş dağılımının belirlenmediği gibi başlıkları sıklıkla dile getiriyorlar. Diğer sağlık personelinin alım sayısının henüz belli olmaması adaylarda huzursuzluğu arttırdığıda su götürmez bir gerçek. Alım yapılması durumunda branş dağılımına göre kaç kişinin hangi ünvanlarda alınacağı muammasının giderilmesi ise adayların en büyük beklentisi.  

FİZYOTERAPİSTLERDE DURUM DAHA VAHİM

Sağlık Bakanlığının alımının gecikmesinin yanında özellikle Fizyoterapist mezunlarından KPSS sınav puanı 90 üstü olup 7 aydır bir atama yapılmaması ve bu sayının yaklaşık 650 kişi olduğu göz önüne alındığında Bakanlığın biranevvel alımla ilgili somut adım atması gerektiği beklentiler arasında.

Yorumlar (0)
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?