PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura Tarihi! Kura İçin Bakanlık Duyurusu

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ile ilgili son güne girilirken Bakanlık kura ile ilgili son dakika duyurusu yayımladı. Sağlık Bakanlığı’na Bakan Koca'nın müjdesini verdiği personel alımında 10 bin sürekli işçi alımında yarın kuralar çekilirken kura salonuna katılımcı alınmayacağı açıklandı.

Personel Alımı 05.04.2022, 22:27 06.04.2022, 20:24 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura Tarihi! Kura İçin Bakanlık Duyurusu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurusu yapılan 10 bin sürekli işçi alımı için son güne gelindi. Sürekli işçi alımı ilanına göre; temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı unvanlarında görevlendirilmek üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı için ” Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura Tarihi ” işte detaylar…

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sürekli İşçi Alımı İŞKUR Kurası

Sağlık Bakanlığı Sürekli işçi başvuruları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr  web adresi üzerinden 15/03/2022 – 21/03/2022 tarihlerinde elektronik ortamda (online olarak) yapılmıştı.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ise 6 Nisan 2022 tarihinde 09.00-18.00 saatleri arasında Ankara’da noter huzurunda yapılacak. 

SAĞLIK BAKANLIĞI DUYURUSU

T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 10.000 sürekli işçi alımı için 15/03/2022 – 21/03/2022 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 06-07 Nisan 2022 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalından (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) yayınlanacaktır.     

Kura sonuçları aynı gün saat 22:00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

 06 Nisan 2022 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 09:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

 07 Nisan 2022 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 09:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Yorumlar (9)
Heredot 2 ay önce
Hastanelerde doktor sayısı azaldıkça işçi sayısı artıyor
Kaiser 2 ay önce
Bizim hastanede bir doktorun 2 kamu işçisi sekreteri var, tek koridoru da 2 kişi temizliyor... Artık 3 olur heralde. Birbirleriyle çarpışmasalar bari...
İşçi 2 ay önce
m.a.l
Sarıların Sülo 2 ay önce
Bir doktora standartın 5 katı hasta baktıran sistem bir işçiye standartından gram fazla iş yaptıramadığı için yapılıyor bu alımlar.
Maraşlı 2 ay önce
yalancının a.... goyumu
Kazanova 2 ay önce
Hayret, sabiti genel bütçeye aldırmamak için bin takla atan maliye ekstra işçi bütçesini hemen kabul etmiş
İşçi 2 ay önce
çünkü her bokun anca işçiye yaptırılabilindiği ortamda tam bilgiye vakıf bakanlık
boşver 2 ay önce
12 yıllık lisans mezunu bir memur 1 yıllık ilkokul mezunu işçiyle aynı maaşı alıyorsa ki geneli torpilli bana adaletten söz etmeyin
Vatandaş 2 ay önce
Birtanesi daha açıklanmadan kardeşim işe girdi diyor nasıl diyon muhalefet den Türkiye nin tanıdığı isimlerden biri o akrabamız diyor bırakın iktidarı mualefendekilerin yakınları torpille başlıyorsa bu Kura zaten kimsenin alınmadığı salonda çekilmiş diyor haberde bu düzen değişmez kim gelsede gitsede çünkü insanlar bu zihniyet te
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?