PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımında Kadro Dağılımları Cumhurbaşkanlığına Gönderildi!

Sağlık Bakanlığının yapmayı planladığı 85 bin personel alımına yönelik 32 bin tıbbi sekreter, 20 bin sürekli işçi ve 30 bin hemşire, ebe, tekniker kadrosu alımı için dağılımların Cumhurbaşkanlığına gönderildiği öğrenildi.

Personel Alımı 13.10.2022, 00:03 13.10.2022, 10:44 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımında Kadro Dağılımları Cumhurbaşkanlığına Gönderildi!

Sağlık Bakanlığının yapacağı sağlık personeli alımında son günlere girildi.

PDC DEĞİŞİKLİKLERİ ÇKYS’YE İŞLENDİ

Kulislerden edinilen bilgilere göre; Acil Tıp Teknisyeni ve Acil Tıp Teknikeri kadrolarında Bakanlığın değişiklik yaptığı, PDC’lerde yapılan değişikliklerin ÇKYS sistemine işlendi öğrenildi.

Yapılan bu değişiklik sonrası AABT branşında dağılım sayısının ciddi sayıda artacağını öngörülürken Bakanlığı bu zamana kadar yaptığı en yüksek AABT alımını yapabileceği ifade ediliyor.

ÇKYS’de yapılan değişiklik sonrası Paramedik PDC’sinin 9’dan 10’a yükseltildiği, ATT PDC’sinin 6’dan 5’e düşürüldüğü görüldü.

“ALIM BU YIL İÇERİSİNDE YAPILACAK”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 85 bin kişilik personel alımıyla ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı’nın alımla ilgili müjdeyi verdiğini ve 85 bin kişinin bu yıl içerisinde alımının yapılacağını ifade etmişti.

32 BİN TIBBI SEKRETER ALINACAK

Bakan Koca yaptığı açıklamada 85 bin personel alanında ağırlıklı olarak 32 bin poliklinik odasına tıbbi sekreter olarak alınacağını da belirtmişti.

KOCA: 3-4 HAFTA İÇİNDE İLANA ÇIKILABİLİR!

Bakan Koca personel alımı ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında alım tarihine yönelik olarak, “çok gecikmeden zannediyorum üç veya dört hafta içerisinde ilk alımlar için ilana çıkılmış olacak” ifadesini kullanmıştı.

KOCA: KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN

Koca yaptığı açıklamasının devamında; “Bu yıl için 85.000’e hepsini almak istiyoruz ve alacağız. Bu konuda hiç kimsenin bir endişe ve tereddüt olmasın sabırla bekleyin teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

CUMHURBAŞKANLIĞINA GÖNDERİLDİ

Edinilen son dakika bilgisine göre, 32 bin tıbbi sekreter, 20 bin sürekli işçi ve 30-35 bin hemşire/ebe/tekniker kadrosunun Cumhurbaşkanlığına iletildiği öğrenildi.

Yorumlar (18)
Asabi 2 ay önce
Arkadaşlar tıpbi Şekreter ler yerine akpartiden torpilli taşaron işçiler alındı. Hak etmiyorlar bireysel davalar açıldı. Bir çok dava kazanıldı. Daha önce 100 kişi alınan tıpbı Şekreter şimdi bir anda 32 bin oldu. Anayasa'nın vermiş olduğu kararlar var. O yüzden 10 yıl öncesi işe girmesi gereken personellerin yerine torpiller aldı. Kısacası onların hakkı
hakan 2 ay önce
Tıbbi sekretere değil, direk hastaya müdehale edecek ebe hemşire tekniker personele ihtiyaç var. Sekreterler masa basında aksama kadar çay kahve içiyor.
KARABELA 1 ay önce
ANANDA KAHVE İÇİYODU DEĞİLMİ
Xyz 2 ay önce
10 net yapıp atanamamış 120 soru içinden heralde devlete akıl vermeye kalkıyor...
Zehra 2 ay önce
Yıllardır atama bekliyorum 1000 geçmezdi ilkez bu kdr alım var mezun sayısı onbinlerce. bu bölümü hak etmeyenler torpilli olarak dolduruyordu. Alım olmadığı için Uyduruluyordu. Şimdi diplomalı insanlar 20 yıldır bekleyenler atanacak darısı diğer hakları yenilen bölümlere
Ladre61 2 ay önce
başka mesleklere sataşma, bölümün için mücadele ver.
Mutemet 2 ay önce
O zaman sekreter işleri sen yapsana mübarek. Hem sekreter işleri yapmazsın hemde ne diye alıyor diye elestirirsin el insaf
Saglik 2 ay önce
Secim öncesi son yatırım bi daha bu şekilde alımlar yapılmaz ekonomi bitiik ve kim gelirse gelsin artık alım sayısı için baya bir düşüş yaşanacak görünen bu...
Halo dayı 2 ay önce
Seçim demek her şey demektir
Hami 2 ay önce
2022 kapss lisans ve onlisan yapıldı. Herkes eşit bir şekilde tercih yapmalı.
Yazık bana 2 ay önce
Tıbbi sekreterlik mezunuyum. Atamadım. Bölüm değiştirip başka bir alana yöneldim. Lisans mezunu olunca lisedeki diplomam yandı. Ben hangi alandaysam onu kapalı. Oradan uzaklaşınca onu açılıyor. Şaka gibi.
YİĞİT 2 ay önce
32 BİN TIBBİ SEKRETER ÇOK FAZLA.BUNLAR MEMUR VHKİ GİBİ ÇALIŞIYORLAR.HASTAYA MÜDAHALE LAZIM .BAKIM LAZIM EBE HEMŞİRE TEKNİKER KADROLARINI FAZLA ALMASI LAZIM..HER DOKTORUN YANINDA OTOMOSYONCULAR VAR..
Hami 2 ay önce
2020 ve 2022 lisans önlisans kpss geçerli olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın