Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Alımında Son Durum!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılan 17 bin 689 kişilik sağlık personeli alımıyla ilgili açıklamanın ardından adaylarda kafa karışıklığı gitmedi. Fahrettin Koca’nın “Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız.” açıklaması adaylarda büyük hayal kırıklığına sebep oldu.

Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Alımında Son Durum!

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre, alım Onayının Cumhurbaşkanlığından çıktığı, alım sayısı ile ilgili olaraksa Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına Sağlık Bakanlığı tarafından yazı gönderildiği ve onay cevabının Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından beklenildiğini öğrendik. 

Bakanlık tarafından ÖSYM’ye bugün yazılan yazıda ise; herhangi bir alım sayısının yer almadığı, yazı içeriğinin Sağlık Bakanlığı alımıyla ilgili ÖSYM’nin "takvim belirlemesi" talebiyle sınırlı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

TIKLAYIN

Öte taraftan, TÜRK SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından yapılan açıklamada “Beklemekten sabır taşına dönmüş genç sağlık çalışanları varken, hem de söz verilmişken alımı bölmek ertelemek niye  #17BinSağlıkçıTekSeferde” ifadesiyle sosyal medyada ilk tepki gösterildi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşme yapacağını ve TEK SEFERDE SAĞLIK PERSONEL ALIMI için birebir talepte bulunacağını ifade etti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise; "Sağlık Bakanlığı'nın 17 bin 689 personel alımı müjdesi umutla bekleyenleri üzmemeli, karar gözden geçirilerek alımlar beklenildiği gibi tek seferde gerçekleştirilmelidir." dedi. 

Bakan Koca’nın 7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağını bugün twitter üzerinden açıklamıştı.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 04:49

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yorgun
yorgun - 7 ay Önce

velhasıl sonuç

KOCA BOŞLUK(!)
KOCA BOŞLUK(!) - 7 ay Önce

Ülkeyi öyle bir hale getirdikler ki; herkes ne dediğini, ne yaptığını bilmiyor.

Tds
Tds - 7 ay Önce

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ne zaman acaba iskurdan

SIRADAKİ HABER