Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Alımında Son Durum!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılan 17 bin 689 kişilik sağlık personeli alımıyla ilgili açıklamanın ardından adaylarda kafa karışıklığı gitmedi. Fahrettin Koca’nın “Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız.” açıklaması adaylarda büyük hayal kırıklığına sebep oldu.

Personel Alımı 29.11.2019, 18:59 30.11.2019, 04:49 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Alımında Son Durum!

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre, alım Onayının Cumhurbaşkanlığından çıktığı, alım sayısı ile ilgili olaraksa Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına Sağlık Bakanlığı tarafından yazı gönderildiği ve onay cevabının Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından beklenildiğini öğrendik. 

Bakanlık tarafından ÖSYM’ye bugün yazılan yazıda ise; herhangi bir alım sayısının yer almadığı, yazı içeriğinin Sağlık Bakanlığı alımıyla ilgili ÖSYM’nin "takvim belirlemesi" talebiyle sınırlı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

TIKLAYIN

Öte taraftan, TÜRK SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından yapılan açıklamada “Beklemekten sabır taşına dönmüş genç sağlık çalışanları varken, hem de söz verilmişken alımı bölmek ertelemek niye  #17BinSağlıkçıTekSeferde” ifadesiyle sosyal medyada ilk tepki gösterildi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşme yapacağını ve TEK SEFERDE SAĞLIK PERSONEL ALIMI için birebir talepte bulunacağını ifade etti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise; "Sağlık Bakanlığı'nın 17 bin 689 personel alımı müjdesi umutla bekleyenleri üzmemeli, karar gözden geçirilerek alımlar beklenildiği gibi tek seferde gerçekleştirilmelidir." dedi. 

Bakan Koca’nın 7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağını bugün twitter üzerinden açıklamıştı.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (3)
yorgun 1 yıl önce
velhasıl sonuç
KOCA BOŞLUK(!) 1 yıl önce
Ülkeyi öyle bir hale getirdikler ki; herkes ne dediğini, ne yaptığını bilmiyor.
Tds 1 yıl önce
Sağlık Bakanlığı işçi alımı ne zaman acaba iskurdan
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?