Sağlık Bakanlığı 16 Bin Personel Alım Haberi

Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı içerisinde yapacağı, alımların tamamında toplamda 14 bin 948 doktor, 45 sağlık memuru ile 998 ebe kadrosunda personel alımı yapacağı şeklindeki sosyal medyada yapılan paylaşımlar tamamen asılsızdır. Detaylar haberimizde.

Sağlık Bakanlığı 16 Bin Personel Alım Haberi

4924 Sayılı Kanun Kapsamında istihdam edilen sağlık personellerinin vize onaylarıyla bugün çıkan resmi gazete haberinden sonra adeta ortalık karıştı.

TIKLAYIN

İşin aslı ise;

Resmi gazetede yayınlanan 4924'lerin vizeleri bir çok sosyal medya hesabı ile büyük(!) haber sitelerinde sanki yeni bir alım gibi haberleştirildi. 2004 yılından itibaren yapılan uygulama ile Ocak-Şubat ayında bu kafa karışıklığı maalesef yaşanıyor. Bakanlıksa maalesef bu konu hakkında bir açıklamada bulunmadığından dolayı, adaylar ve kamuoyu gereksiz yere heyecanlanıyor.

16 bin kişilik bu liste çoğunluğu tabip olan mevcut 4924'lerin listesidir. Atama bekleyen sağlık personelinin bununla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Sosyal medyada dolaşan alım haberlerine itibar etmeyiniz. 

 
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 17:42

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER