Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı sonuçları açıklanıyor

ÖSYM tarafından verilen takvime göre uzun sürelik beklemenin ardından Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı için düğmeye basmış ve 7-21 Ağustos tarihleri arasında atama bekleyen adaylardan tercihler alınmıştı. Şimdi sırada KPSS 2019/4 tercih başvuru sonuçlarını açıklayacağı tarihin ilan edilmesi aşamasında. saglikpersonelihaber.net olarak mülakat getirildiği haberi, kadro dağılımları gibi bir çok başlıkta, Bakanlık ve ÖSYM kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgileri size aktarmış, oldukça sancılı geçen süreçte atama bekleyen adayları doğru bilgilendirmeye çalışmıştık. 12 bin sağlık personeli alımının ardından yapılacak olan 17689 kişilik sağlık personeli alımı içinde şimdiden kaynaklarımızla araştırmalarımıza başladığımızı, 17689 alımında kadro dağılımları başta olmak üzere tüm süreci saglikpersonelihaber.net olarak sayfalarımızda yayınlayacağımızın bilgisini veriyoruz.

Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı sonuçları açıklanıyor
banner71

Tercih sonuçlarını bekleyen adaylar içinde haber merkezimiz kaynaklarımız aracılığıyla süreci yakın takip etmekte ve edindiğimiz bilgileri sizlere aktarmaya devam etmekteyiz. 

ÖSYM TERCİH SONUÇLARININ AÇIKLANMA TARİHİ BELLİ OLDU

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2019/4 tercih başvuruları ile 12 bin sağlık personeli alımı süreci devam ediyor. Daha önce yapılan tercih başvuruları ışığında ve kaynaklarımızla yaptığımız görüşmelerde özellikle sağlık personeli alımlarında 10 gün geçmeden tercih sonuçlarının açıklandığını öğrendik. Örneğin Sağlık Bakanlığının 18 bin kişilik sağlık personeli alımı yaptığı önceki atama döneminde, 11 Haziran 2018'de tercih başvuruları süresi tamamlanmış, sonuçlar ise 19 Haziran 2019'da yani tam 8 gün sonra açıklanmıştı. Kaynaklarımızla bu örnek üzerinden de değerlendirme yaptığımızda şuan hali hazırda ÖSYM olarak, 2019 KPSS sonuçları çalışmalarına odaklandıklarını, KPSS 2019 sürecinin tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı tercih sonuçlarını 1 ile 15 eylül tarihleri arasında açıklayacaklarını öğrendik.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
bezdik be
bezdik be - 13 ay Önce

bezdik be kardeşim bütün illetler bizi buldu. 14 ay atama bekle millet 7 gün tercih versin biz 14 gün verelim milletin sonucu 8 günde açıklansın bizim 1 ay sürsün

Taz tml
Taz tml - 13 ay Önce

Çok net bi tarih bunu hiçbirimiz tahmin edemiyorduk zaten...

Seda
Seda - 13 ay Önce

Yazık valaha herşeyi böyle iki hafta bekliycez demekki yazık cidden hakkımızı bu yıl yediler asla helal etmiyorum

Yeter artık
Yeter artık - 13 ay Önce

14 ay atama bekle, 3 hafta tercih stresi yasa, sonra da sonuçlar 1 ay sursun. Amacın ne SB uğraştırma bizi artık

Ahh ahhh
Ahh ahhh - 13 ay Önce

İnşAllah 1 eylül de ya da 2 eylül de açıklanır eğer 15 eylülü bulursa iyice kafayı yiyerek görev yapıcaz

Mağdur
Mağdur - 13 ay Önce

Ya bizde de ne gudubet varmis arkadas lanet olsun mezun oldugum kpssye çalıştığım seneye

Arslan Yılmaz
Arslan Yılmaz - 13 ay Önce

Çok uzun aralık değil mi 1-15 Eylül

sıradan adam
sıradan adam - 13 ay Önce

2 alım tekniker dağılımı?


SIRADAKİ HABER