Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan şehir hastanesine toplamda 12 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından yapımı tamamlanmak üzere olan Bilkent Şehir Hastanesi'nin 7 bin personel alımı yapacağı ifade edildi.

Personel Alımı 25.03.2019, 00:33 26.03.2019, 01:02
Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde şehir hastanelerinde personel alımını arttıracaklarını ve Bilkent Şehir Hastanesi'nde 12 bin kamu personeli istihdam edeceklerini açıklamıştı. 

TIKLAYIN

TIKLAYIN

Bu açıklamanın ardından Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nin 7 bin kamu personeli alımı yapacağı açıklandı.  İş arayan binlerce kişinin beklediği Sağlık Bakanlığı personel alımlarında ilk müjdeli haber Ankara'dan geldi. Bilkent Şehir Hastanesi'nin 7 bin personel alımı ilanı açıklanırken, başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağı belirtildi.  Sağlık Bakanlığı personel alımı kadroları Sağlık Bakanlığı Bilkent Şehir Hastanesi'ne alınacak personel kadroları ise şu şekilde: 664 hasta yönlendirme ve danışma, 55 çağrı merkezi görevlisi, 500 mutfak personeli, 313 oda destek personeli, 978 temizlik personeli, 450 hastane güvenliği, 62 otopark personeli Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılacak Şehir hastaneleri personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacakken, personel alımına dair ilanlar henüz yayınlanmadı. Şehir hastanesinin faaliyete geçmesi ve bazı bölümlerinin de yapılmak üzere olması nedeniyle başvuru alımlarının yakın bir zamanda başlaması beklenirken, başvurularda aranacak şartlar da duyurulacak ilanla birlikte belli olacak. 

Kaynak : https://www.samsungazetesi.com/ekonomi/saglik-bakanligi-12-bin-personel-alacak-h1198127.html

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?