Sağlık Bakanından doktor atamalarıyla ilgili açıklama

KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığının 663 sayılı kanunun 45/A maddesine göre sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmış durumda. Atama bekleyen adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlara 28 Ağustos 2019 tarihinden itibaren T.C. Kimlik No ve aday şifreleri ile ulaşabiliyorlar.

Sağlık Bakanından doktor atamalarıyla ilgili açıklama

TIKLAYIN

Bakan Dr. Fahrettin Koca, . doktor atamalarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, 2019’da kura ile yaklaşık 25 bin stratejik personelin atamasını gerçekleştireceklerini hatırlatarak, Bugün yayımladığımız yeni ilanla personel alımların 4’üncü basamağını hayata geçirdiklerini kaydettiği açıklamasının devamında, 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyurularımızı yaptık dedi. Kura ile yerleştirme işlemleri, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirileceğinin bilgisini veren Bakan Koca, 28 Ağustos’da yerleştirme sonuçları açıklanan 12 Bin Sağlık Personeli alımıyla atanan sözleşmeli sağlık çalışanlarına ve 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü tabiplerimize başarılar diliyorum diyerek bu yeni alımlarla sağlık ordumuz daha da güçlenecek olup, vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunma misyonumuzu devam ettireceğiz dedi.

MÜLAKAT OLMAYACAK

2019 yılında planlanan 17.689 kişilik sözleşmeli personel alımında mülakat olup olmayacağı konusunda çoğunlukla sorular gelmesi üzerine, saglikpersonelihaber.net olarak Bakan Koca’nın daha önce yaptığı açıklamayı hatırlatmak istiyoruz. Koca yaptığı açıklamasında, bugüne kadar olduğu gibi yine KPSS ile atama yapacağız demişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 20:21

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 6 ay Önce

2. Alım bölüm sayılarını ve tarihi merak ediyoruzz.Sizi takipteyiz

Aleyna UZUN
Aleyna UZUN - 6 ay Önce

İkinci alımın tarihini ve sayılarını çok merak ediyorum lütfen bir an önce öğrenip açıklama yapın

SIRADAKİ HABER