Sağlık Bakanından doktor atamalarıyla ilgili açıklama

KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığının 663 sayılı kanunun 45/A maddesine göre sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmış durumda. Atama bekleyen adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlara 28 Ağustos 2019 tarihinden itibaren T.C. Kimlik No ve aday şifreleri ile ulaşabiliyorlar.

Personel Alımı 31.08.2019, 20:17 31.08.2019, 20:21
Sağlık Bakanından doktor atamalarıyla ilgili açıklama

TIKLAYIN

Bakan Dr. Fahrettin Koca, . doktor atamalarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, 2019’da kura ile yaklaşık 25 bin stratejik personelin atamasını gerçekleştireceklerini hatırlatarak, Bugün yayımladığımız yeni ilanla personel alımların 4’üncü basamağını hayata geçirdiklerini kaydettiği açıklamasının devamında, 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyurularımızı yaptık dedi. Kura ile yerleştirme işlemleri, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirileceğinin bilgisini veren Bakan Koca, 28 Ağustos’da yerleştirme sonuçları açıklanan 12 Bin Sağlık Personeli alımıyla atanan sözleşmeli sağlık çalışanlarına ve 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü tabiplerimize başarılar diliyorum diyerek bu yeni alımlarla sağlık ordumuz daha da güçlenecek olup, vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunma misyonumuzu devam ettireceğiz dedi.

MÜLAKAT OLMAYACAK

2019 yılında planlanan 17.689 kişilik sözleşmeli personel alımında mülakat olup olmayacağı konusunda çoğunlukla sorular gelmesi üzerine, saglikpersonelihaber.net olarak Bakan Koca’nın daha önce yaptığı açıklamayı hatırlatmak istiyoruz. Koca yaptığı açıklamasında, bugüne kadar olduğu gibi yine KPSS ile atama yapacağız demişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 1 yıl önce
2. Alım bölüm sayılarını ve tarihi merak ediyoruzz.Sizi takipteyiz
Aleyna UZUN 1 yıl önce
İkinci alımın tarihini ve sayılarını çok merak ediyorum lütfen bir an önce öğrenip açıklama yapın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?