Sağlık Bakanı Kılavuz Açıklaması! Cnn Türk Canlı Yayınında Önemli Açıklamalar Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün sabah katıldığı Cnn Türk Programında gündeme dair pek çok açıklamada bulundu. Özellikle son dönemin en çok konuşulan kılavuz konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Koca, 12 bin personel alımının bir ay içerisinde yapılacağı, geri kalan 17689 kişilik alımında eylül ekim aylarında ilana çıkılacağını belirtti.

Hakan Çelik'in CNN Türk'de yayınlanan sabah programının bu haftaki konuğu Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA oldu. Fahrettin KOCA, 12 bin sağlık personeli alımıyla ilgili binlerce adayın açıklama beklediği kılavuz yayınlanma tarihi olarak Ağustos ayını işaret ederek, Sağlık Bakanlığı olarak biz tüm hazırlıklarımızı tamamlamamıza rağmen, ÖSYM'nin takvimiyle ilgili durumdan dolayı kılavuzun önümüzdeki ay içerisinde yayınlanacağını duyurdu.

TIKLAYIN

Konuyla ilgili bir ay önce yaptığımız haberde olduğu gibi ÖSYM'nin Ağustos 2019 dönemi için Sağlık Bakanlığına gün verdiğini belirtmiş, Sağlık Bakanlığının 1-7 temmuz için bastırdığını ziyaretçilerimize duyurmuştur. İlgili haberi okumak için tıklayınız..

17689 KİŞİLİK ALIM EYLÜL-EKİM AYINDA

Bakan Fahrettin KOCA, 12 bin alımın ardından 17689 kişilik sayının da zannediyorum eylül-ekim aylarında tamamlamış olacağız dedi. Bunun içnide ÖSYM'nin takmini beklediklerini, ÖSYM'den dolayı kılavuz yayınlama sürecinin belirlendiğini vurguladı. 

Bakan KOCA, alımlarla ilgili KPSS ile alım olacağını, mülakat olmayacağını net bir şekilde belirterek, binlerce adayın yüreğine su serpmiş oldu.

Bakan KOCA'nın açıklamarının tamamına video haberimizden ulaşabilirsiniz. Tıklayınız.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 19:48

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sagopa Kajmer
Sagopa Kajmer - 8 ay Önce

yine sizin yaptığınız haber doğru çıktı eyvAllah

Ip man
Ip man - 8 ay Önce

Gerçekten bu sitenin haberi hep doğru çıkıyor tebrik ediyorum

Paramedik
Paramedik - 8 ay Önce

Sizleri tebrik ediyorum ne dediyseniz doğru çıktı başarılarınızın devamını diliyorum takipte kalmaya ve sizi önermeye devam edeceğim

SIRADAKİ HABER