İstanbul Üniversitesi Mülakatsız Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

İstanbul Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve en az lise mezunları arasından sağlık personeli alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

Personel Alımı 05.01.2021, 13:57 05.01.2021, 14:00 Güler Sağlam
İstanbul Üniversitesi Mülakatsız Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

İstanbul Üniversitesi sağlık personeli alacak.

İstanbul Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde giderleri Özel Bütçeden gelirinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2 inci maddenin (B) fıkrasına göre sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

KPSS puan barajı olmadan yapılacak personel alımında adaylar sağlık kadrolarında çalıştırılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlana başvurmak isteyen adayların aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

1- Yeni Tip Korona Virüs (COVİD-19) Pandemi süresince şehirlerarası ulaşımın kısıtlı olması nedeniyle İstanbul ili sınırları içinde ikamet eden kişiler başvuru yapabileceklerdir.

2- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

TIKLAYIN

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.

5- Başvuracak adayların 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup Lisans için 2020 KPSS-P3; Önlisans için 2020 KPSS- P93 ve Lise için 2020 KPSS- P94 puan türü esas alınacaktır.

6- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

BAŞVURU

https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru

İlana başvurular yukarıdaki linkten yapılıyor. Başvuru yapmak için linki kopyalayıp yeni sekmede açın ve başvurunuzu İstanbul Üniversitesi'nin sayfasından yapın.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?