Fahrettin Koca: 32 bin sağlık personeli alacağız!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Personel Alımı 23.03.2020, 19:34 23.03.2020, 21:38

Sağlık Bakanlığının Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantı sona erdi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından basın açıklaması yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar,

''Sağlık çalışanlarımız adına sizlere teşekkür ederim. Ülkemizde ilk vaka 10 Mart'ta görüldü. Buna ilk hastamızın temas çevresinden başlayarak prensiplerimizi katı hale getirdik. Olayları takip etmek yerine olasılıkları takip ediyoruz. Dün ise sizinle şu bilgileri paylaşmıştım, 20 bin 345 test yapılmıştı, bin 236 vaka tespiti yapılmıştı. 30 Hastamızı da kaybetmiştik. Mücadelemizde ise çok ciddi bir deneyim kazandık.

TIKLAYIN

65 YAŞ ÜSTÜNDEKİLERİNE ÇAĞRI

Yaşlılara uyarıda bulunmak istiyorum, bu durumu birlikte atlatmak istiyoruz. Size karşı hassasiyeti olan sadece evlatlarınız değil, bütün toplum. Tedbir alıyoruz evden çıkmanız bir süreliğine kısıtlandı. Dünyadaki benzerlerinden çok farklı ilerliyoruz. Gurur duyacağımız bir gerçek de var. Dayanışmamızın dünyada bir örneği daha bulunmuyor.

32 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI

Sağlık çalışanlarımızın maaşlarını iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. 32 bin personel dahil ediyoruz. Bu süreçte çalışan sağlık personelimizin ek ödemesini yüzde yüz oranında ödeme yapacağız.

Değerli ziyaretçilerimiz;

Bugün döner sermaye ödeme tutarlarıyla ilgili ayrıntılı bordro paylaşımında bulunacağız. saglikpersoneliHABER.NET sitemizi takipte kalınız.

Yorumlar (13)
Akif Demirci 8 ay önce
3600ek gösterge
Sağlıkta şiddete çözüm
Maaşların iyileştirilmesi
Adaletli dönersermaye
Kreşimkanı
Toplu ulaşımda indirim
Özel okullarda indirim
özlük hakları
Ek Atama
Sözleşmeliye son
Yıpranma payı
Sınavsız ünvan değişikliği...
haluk lev 8 ay önce
Sağlıkçı yine kandırıldı, sanki sağlıkçı dendiğinde bakanın aklına sadece doktor geliyor.
Mehmet Zerdali 8 ay önce
Hastane bir bütündür o yüzden ek ödeme yerine güvenliği , yemekhanecisi , temizlik işcisi , memurunu kapsayan maddi bir iyilik düşünülebilir di mesela maaşların 2 katı verilmesi gibi ayrıca 32 bin sağlıkçının içine ünvan değişikliği sınavına girecekler direkt dahil edilmeli .
Hemşire 8 ay önce
Sahada kıytırık bir maskeyle onuda bulursak hasta arayan temaslı arayan hemşireyle .akşama kadar masasında bilgisayar çay içen personele aynı bakıyorsunuz çocuklarımıza hastalık bulaşacak diye evimize giderken ayaklarınız titriyor.bumu adaletiniz sizin vereceğiniz üç kuruşta sizin olsun alkışınızda
fatih durdu 8 ay önce
Döner sermaye almıyoruz, sağlık memuruyum bize artısı olur mu
Akif Demirci 8 ay önce
Sağlık personeli sınavsız ünvan değişikliği bekliyor. imza kampanyası Sağlık bakanlığı : Sağlık bakanlığından sınavsız ünvan değişikliği istiyoruz - Kampanyaya imza ver! chng.it/wkCMhWVB @ChangeTR aracılığıyla #saglıkcılara_sınavsız_unvan_degisikligi
Vhki 8 ay önce
Ünvan değişikliğe basvuranlari alsa daha iyi olmaz mı yetismis personel sendikalar niye devreye girmiyor
112 8 ay önce
Tavanımız kaç bizim bir açıklama yapabilir misiniz mesela paramedik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?