Eski Sağlık Bakanı Akdağ’dan Sağlıkla İlgili Önemli Uyarı!

Sağlık Sen’in düzenlediği etkinlikte konuşan Eski Sağlık Bakanı ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Recep Akdağ, “Sağlıkta istihdam açığı kapanmış değil” uyarısı yaptı.

Personel Alımı 05.07.2021, 22:30 Güler Sağlam
Eski Sağlık Bakanı Akdağ’dan Sağlıkla İlgili Önemli Uyarı!

Sağlık Sen tarafından düzenlenen Geleneksel Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması’nın ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Sağlık Komisyonu Başkanı Akdağ: “İstihdam Açığı Kapanmış Değil”

Ödül töreninde konuşan Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlık çalışanlarının sayısının yetersiz olduğunu dile getirerek, “Sağlık Bakanı olduğum dönemde büyük açık vardı. AK Parti olarak sağlık çalışanlarına yönelik istihdamı artırdık ama bu açık henüz kapanmış değil” dedi.

Polis, Öğretmen ve Sağlıkçılar Eksik Kadroyla Çalışıyor

Polislere ve öğretmenlere göre sağlıkçıların kıyaslanmayacak kadar eksik kadroyla çalıştığına değinen Akdağ, OECD rakamlarına göre Türkiye’nin sağlık çalışanları sayısı bakımından en alt sırada yer aldığını vurgulayarak, daha fazla sağlık çalışanı istihdamının yapılması gerektiğini kaydetti

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sağlık-Sen ve Memur-Sen’e çalışmaları için teşekkür eden Akdağ, “Çalışan sorularını gerektiği yerde gerektiği şekilde davranarak dile getirdiler. O yüzden sendikalarımızın itibarları yüksek, üye sayıları çok fazla” diye konuştu.

“Ücretler İyileştirilmelidir”

Toplu sözleşme sürecinin başlayacağını hatırlatan Akdağ, şunları söyledi:

“Toplu sözleşmede, hem çalışanlar arasındaki adaletsizlik açısından hem de toplu olarak ücretlerin iyileştirilmesi açısından gerekenler yapılmalıdır. Yanınızdayız. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olarak, süresiz sözleşmeli durumunun diğer süreli sözleşmelilerle eşitlenmesi taraftarıyım.”

Malpraktis Tüm Sağlıkçıları Kapsamalı

Malpraktis yasasının kendisinin bakan olduğu dönemde sadece doktorları kapsayacak şekilde çıkarıldığını dile getiren Akdağ, “Çünkü bizim zamanımızda diğer sağlık çalışanlarına ciddi sayılabilecek tazminat sorunları gelmiyordu. Eğer durum değişmişse, eğer diğer sağlık çalışanları da ağır tazminatlar altında eziliyorsa, bu yasanın içine tüm sağlık çalışlarının dahil edilmesi taraftarıyım” diye konuştu. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
hasan 6 ay önce
hiççç merak etmeyin, sandıkta biz sizi eşitliyeceğiz.
Sağlıkçılar 6 ay önce
Bizlerin bu halde olmasının en büyük müsebbibi bu adam değil mi hadi söyleyin 10 yıl bakanlık yaptı da sağlık çalışanları için ne yaptı ben söyleyeyim sağlık personelini eleman yaptı,hiç bir iyileşme yapmadı sağlık memurluğunu kaldırdı sofiler bütün koltukları aldılar hasta hakkı diye diye savunma vermeyen personel kalmadı vbvb
cumali 6 ay önce
Sağlık teşkilatını bu duruma düşüren sensin.
dr 6 ay önce
sağlık sisteminin maaşlarının yerlerde olmasının tek nedeni olan adam
Saglıkci 6 ay önce
Tam gün yasası çıktığın da sağlıkçıları korumayan halkın önüne atan eski bakanımızdan hala bir şeymi bekliyorsunuz
Gökhan... 6 ay önce
Bir insan bunları söylemeden önce ben kendi dönemimde ne yaptım der 10 yıllık görev süren boyunca sağlıkçı kan ağladı bide ahkâm kesiyor sen bizim aklımızla oyna kendi kendini öv dur sandıkta hepsinin cevabı gelecek size..
Adil 6 ay önce
Sağlık çalışanlarını, "Halkın kölesi (!)" konumuna yerleştiren eski bakanın Sağlık-Sen'de konuşması pek manidar olmuş.
SAĞLIKÇILAR 6 ay önce
sağlıkta rezilliğin geldiği noktada bu adam sorumlu bimlerce sağlıkçının hakkını ve ahını alıyor almaya devam ediyo şu anki de malesef aynen devam ediyor. yazık çok yazı k hak vermek şurda kalsın zülüm etmesinler yeterrrrrrrrrrr.sözde yetkil sendikayı lanetler hakkımızı helal etmiyoruzzzzzzzzzzzzzz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?