Bakanlık, 2 Alımı Birleştirerek Tek Seferde 29 Bin Kişiyi Almalıdır

Sağlık Bakanlığı 1,5 senedir sağlık personeli alımını yapamıyor. En son alım tarihinin üzerinden temmuz 2019 itibariyle tam 1,5 yıl geçti ama Bakanlık, henüz kılavuz bile yayımlatamamıştır. Evet bu süreç içerisinde, İşçi ve doktor alımları yapıldı. Ancak sağlığın en ağır iş yüküne sahip, lokomotif bölümleri olan ebe, hemşire, att, sağlık teknisyeni ve teknikeri alımı yapılmıyor.

Personel Alımı 22.07.2019, 13:57 01.08.2019, 00:58
Bakanlık, 2 Alımı Birleştirerek Tek Seferde 29 Bin Kişiyi Almalıdır
© saglikpersonelihaber.net

TIKLAYIN

Milyar dolarlık şehir hastaneleri açılıyor, milyonluk ambulanslar ve tıbbi cihazlar alınıyor ancak içinde çalışacak sağlık personeli alınmıyor. 17 senedir ilk defa bu kadar uzun süredir sağlık personeli alımı yapılmıyor.

Yeni alıma ilişkin bundan 3-4 ay önce 29 bin sağlık personeli alımı olacağı basına duyurulmuştu. Bunu takiben Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, birkaç defa alımın olacağını katıldığı televizyon programlarında açıkladı. En son açıklamayı 2 hafta önce CNN TÜRK'de yaptı. 

Bakan bey '' Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum, 12 bin personelin alımı da bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise, yani 29 bin 689 sağlık personeli alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız. Personelin KPSS ile alımı konusundaki yöntem daha bir hakkaniyetli ve bu anlamda başarıyı endeksleyen bir yaklaşım tarzı olduğu için bunu devam ettirmek, en azından hakkaniyetli olma noktasında bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyoruz'' da dedi.

Bütün bu açıklamaların ışığında sağlıkta 2 parça alım yerine tek seferde 29 bin 689 personelin alınması iş ve zaman açısından daha isabetli olacaktır. Zaten 1,5 senedir tercih yapmak için bekleyen 600 bin adayı daha fazla bekletmenin hiçbir anlamı yoktur. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Arslan Yılmaz 2 yıl önce
Ağustos'un kaçında ilan olacak bu konu hakkında bilginiz var mı?
Yücel Kavlak 2 yıl önce
Ağustos da atama olacağını bilmiştiniz ne zaman ilan olur☺️☺️
Sağlıkçı 2 yıl önce
Aynen öyle haberleri aldık ama hala bekliyoruz beklenen tüm sınav sonuçları vs açıklandı ama bizim kılavuz hala yok yorulduk artık
Ebru Sekiz 2 yıl önce
7-21 Ağustos arası olacağı söyleniyor bu konu hakkında bilginiz nedir?
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?