Bakan Koca: Atama Bekleyenler Haklılar. Bu Ay İçinde Sayı Açıklanacak

Sağlıkçı atamalarının ne zaman olacağı hakkındaki soruya Bakan Koca, “Sayı netleşmedi, ama zannediyorum bu ay içinde, önümüzdeki birkaç hafta içinde sayı ile ilgili hangi alanlarda kaç kişinin alınacağı ile ilgili bir açıklama da yapılmış olur. ” diye cevap verdi.

Personel Alımı 03.11.2021, 18:02 Zeynep Elmalı
Bakan Koca: Atama Bekleyenler Haklılar. Bu Ay İçinde Sayı Açıklanacak

Atama bekleyen binlerce sağlıkçıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. “Sabredelim uzamayacak” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sayı netleşmedi ama zannediyorum bu ay içinde birkaç hafta içinde sayıyla ilgili hangi alanlarda kaç kişinin alınacağıyla ilgili açıklama yapılır” dedi.

Meclis’te basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atama bekleyen sağlık personeli, Turkovac ve aşıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Turkovac’taki son durumla ilgili bilgi veren Koca, “İhtiyaç olan 3 bin gönüllünün 1000’i şu anda tamamlandı. Vatandaşları gönüllü olmaya davet ediyorum” çağrısında bulundu. Bakan Koca, "Çalışma ne kadar hızlı yapılırsa acil kullanımla birlikte seri üretime geçmiş olacağız" dedi. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

SAĞLIK BAKANLIĞINA ATAMA YAPILACAK MI?

Sayı netleşmedi ama zannediyorum bu ay içinde bir kaç hafta içinde sayıyla ilgili hangi alanlarda kaç kişinin alınacağıyla ilgili açıklama yapılır. Sabredelim uzamayacak.

Asistan doktorların nöbetleri ile ilgili genelge gönderilmişti valiliklere. Biz asistanlarımızın yükünün farkındayız. Sınav dahil uzmanlık sınavı eğitim dahil olmak üzere reform niteliğinde bir takım yaklaşımlar içinde olacağız. Yapılacak çok şey var nitelikli klinik sayısını artırmak çalışma şartları dahil reform niteliğinde çalışma içinde olacağız. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
ALİ. 3 ay önce
diyanet milli egitim 30 40 bin alım yapıyor pandemide hayatta kalma savaşı veren saglık bakanlıgıda en az 45 bin memur 20 bin sürekli işçi almalıki iş yogunlugu azalsın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?