Bakan Koca Açıkladı! 3 Bin Ebe, Hemşire, Diğer Sağlık Personeli Alımı Yapacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, katıldığı Anadolu Ajansı editör masası programında bir çok konuda kendisine yöneltilen sorulara cevap verirken, programın bir bölümünde sağlık personeli alım konusu da Bakan Koca'ya soruldu. Fahrettin Koca, kendisine yöneltilen hemşire alımı, ebe alımı gibi personel alımı sorusuna geçmiş dönemde yaptığı açıklamaya da atıfta bulunarak cevap verdi. Özellikle Bilkent Şehir Hastanesine 7 bine kadar personel alımı yapılacağını belirten Bakan, 2019 yılı içerisinde başta hemşire alımı ve ebe alımı olmak üzere diğer sağlık personeli alımı yapacaklarını da vurguladı.

Personel Alımı 31.03.2019, 10:31 31.03.2019, 10:30
Bakan Koca Açıkladı! 3 Bin Ebe, Hemşire, Diğer Sağlık Personeli Alımı Yapacağız

HEKİM, ECZACI VE DİĞER ÜNVANLARDA ALIMA HAZIRLANIYORUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, 31 Mart 2019 yerel seçimler yaklaşırken, atama bekleyen binlerce sağlık personeline yönelik mutlu haberi verdi. Adayların en çok merak ettiği sağlık personeli alımı konusuna, kendisine yöneltilen bir soruya karşı cevap vermek zorunda kalan Bakan Koca, 2019 yılı içerisinde hangi branşlarda personel alımı yapacaklarını söyledi. Sağlık Personeli alımı konusunda adayalr kaç aydır bu konu hakkında Bakan'dan cevap bekliyordu. 

Uzun zamandır atama yapmayan Sağlık Bakanlığı, daha önce açıkladığı 25 bin kişilik doktor, eczacı alımı konusunda da takvimi belirlememiş, personel alımı konusunu adeta sürüncemede bırakmıştı. Öyleki Bakan Bey bile sağlık personeli alımı konusu dışında her konuda açıklama yaparken, bu konuya seçim dönemi olmasına karşın ısrarla girmemiş, bakanlığa atanmayı umut eden adaylarda bu durum hayal kırıklığına neden olmuştu. 

SaglikpersoneliHaber.Net olarak bizimde  abonesi olduğumuz Anadolu Ajansına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı, 2019 yılında 25 bin hekim, eczacı, diş hekimi ve diğer alanlarda atama yapılacağını duyururken, son aylarda ilk kez diğer branşlardaki alım konusuna da değinerek, "Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent'te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak." dedi.

TIKLAYIN

3 BİN EBE, HEMŞİRE VE DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANI ALIM İLANINA ÇIKILACAK

BSağlık Bakanı Fahrettin KOCA'nın açıklamalarına baktığımızda, anlaşılan o ki, 3 bin Ebe Hemşire ve diğer sağlık çalışanı ilanına çıkmaya hazırlanan Bakanlık, en az 100 binden fazla sağlık personelinin atama beklentisi olduğu gerçeği karşısında her zamanki gibi yine hayal kırıklığı yarattı desek yeridir. Bu açıklamaya istinaden Sağlık Bakanlığının Fahrettin KOCA'nın bahsettiği sağlık personeli alımı ilanına biran evvel çıkması gerektiği konusunda talebimizi vurguluyor ve alımın bir an önce yapılmasını temenni ediyoruz. Çünkü alım ilana çıkılması, alım süreci ve sonrasında yaşanan sonraki güvenlik soruşturması süreci oldukça uzun sürdüğü için insanların daha fazla sürüncemede bırakılmasının hiç kimseye bir faydası olmayacağını düşünüyoruz.

HALA 2018-4 ve 2018-5 ALIMINDA ATAMA BEKLEYENLER VAR

Düşünün ki 2018-4 ve 2018-5 alımları hala sonuçlanmamış ve atama bekleyen bir sürü personel var. Bakanlık en azından 25 bin personel alımına derhal çıkmalı ki bekleyen sağlık personelinin yüzünü birazcık da olsa güldürebilsin. Özellikle şu dönemde tüm Türkiye'nin umuda ihtiyacı olduğu gerçeği görmezden gelinmemeli. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?