Bakan Koca 20 Bin Sağlık Personeli Alımının Detaylarını Paylaştı

Unvan bazlı dağılımın ÖSYM'ye gönderildiğini ifade eden Sağlık Bakanı Koca, 20 bin sözleşmeli sağlık personeli için kılavuzunun yayımlanması için ÖSYM'ye topu attı.

Personel Alımı 13.12.2021, 16:01 Zeynep Elmalı
Bakan Koca 20 Bin Sağlık Personeli Alımının Detaylarını Paylaştı

Fahrettin Koca'nın konuyla ilgili yaptığı açıklama

20 bin sağlıkçı alımının yarısı hemşire olacak... İşte detaylar

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/kadro ihdası yapılmıştır. 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM'ye gönderildi.

Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM'ye verilmiştir.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

10.348 hemşire, 1.600 ebe ve 6.604 Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

40 bin kadro kapsamındaki 10 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır.

Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun.

Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Ne kadar bekleyen varsa al bakanım 1 ay önce
Ortalık panayır yerine döndü. Kim kaç tane istiyorsa yazsın bakan da yarın sabah iş başı yaptırsın:) adam sayıları yazıyor bu sefer de niye bizden az aldın kavgası başlıyor. Bu ysplerden bir cacık olmaz. Size ip verseler kendiniz asarsınız. Allah ıslah etsin sizi ne diyeyim. Bir grup doktorla aynı almak istiyor, diğer grup işçiye sataşıyor. Ortalıkta çemkirip duruyorlar ama bir bakıyorsun hepsi malum sendikada toplaşmış birbirlerinin kuyusunu kazıyorlar. Bu işler havlamakla çözülmez. Haa havlamaya devam edecekseniz önünüze atılan ilk kemikte susarsınız. Daha önce yaptıklarınız gibi…
Durun durun 1 ay önce
Birazdan eylem kararı verir semih. Aa iptal etmişti değil mi:) birazdan şükürcüler ve hepimiz aynı gemideyizciler toplanır. Aynen dostum aynen aynı gemideyiz. Başkan 20bin alırken aynı gemideyiz
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
BİZ SAĞLIÇILARI YAKTINIZ BARİ BAŞKLARINI YAKMAYIN YAZIKTIR GÜNAHTIR............
YANIYORMUŞ 1 ay önce
@SAĞLIKÇILAR Yanma kardeşim niye yanıyorsun istifa et kurtul bak hemen yerine yenileride geliyor. Günahı sevabı bilsen burda ağlamazdın bile hadi kardeşim yaz dilekçeni istifa et yanıyorsun hemde çook yanıyorsun ama daha dur çok yanarsın ama ahirette
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?