Bakan Açıkladı Bakanlığımıza Sağlık Teknikeri, Teknisyen Personel Aliyoruz (2)

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirliden son dakika personel alımı açıklaması geldi. Tarım Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Pakdemirli, "Bakanlığımıza mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker, veteriner hekim branşlarında 2 bin 153 personel alımı yapacağız" dedi.

Bakan Açıkladı Bakanlığımıza Sağlık Teknikeri, Teknisyen Personel Aliyoruz (2)
banner71

TIKLAYIN

2 bin 153 personelin kadro dağılımını da açıklayan Bakan Pakdemirli, "Bin 163 mühendis, 11 sağlık teknikeri, 50 teknisyen, 139 tekniker ve 790 veteriner hekim alımı gerçekleştireceğiz’’ dedi. saglikpersonelihaber.net

Mühendis kadrosu için yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, sağlık teknikeri için yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. 50 kişilik teknisyen kadrosu için en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı aranırken, tekniker kadrosu için ise en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmak gerekiyor. Veteriner Fakültelerinden mezun olanlar ise 790 kişinin alınacağı veterinerlik kadrosu için başvuruda bulunabilecek.  

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER