Atanan sağlıkçılara yapılan güvenlik soruşturması TBMM gündeminde

Milletvekili Semra Güzel, sağlık çalışanlarına yönelik uygulanan güvenlik soruşturmalarını Sağlık Bakanı’na yazılı önerge vererek TBMM’de gündeme taşıdı. Güvenlik soruşturması devam eden binlerce adayla ilgili hak ihlali konusunu direkt Bakan Fahrettin KOCA'ya sordu.

saglikpersonelihaber.net
Atanan sağlıkçılara yapılan güvenlik soruşturması TBMM gündeminde
banner71

Yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameleri (KHK) hatırlatan Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel,“Sağlık çalışanlarına getirilen güvenlik soruşturması da sağlık gibi hayati bir konuda birçok sıkıntıyı doğurmuştur. Hala atanmayı bekleyen ve güvenlik soruşturması devam eden binlerce insan olduğu bilinmektedir. Sağlık çalışanlarının eksik olduğu Türkiye’de yeni atamaların yapılmasının önü bu şekilde kesilmekte, nitelikli sağlık hizmeti verilmesinin önü alınmaktadır. Sınavları geçerek hak kazanan binlerce kişinin mesleğe başlamak için uzun süren güvenlik soruşturmalarını beklemesi sağlık çalışanlarının da hak ihlaline uğramasına uğramasına neden olmaktadır” dedi.

Semra Güzel’in, Sağlık Bakanı’na sorduğu yazılı önerge tam metni şöyle:

TIKLAYIN

Semra Güzel Kimdir ?

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 1984 yılında dünyaya gelmiştir.

Doktor olan Milletvekili Semra Güzel; ilk, orta ve lise eğitimini Viranşehir’de tamamladı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. DHY kurasıyla, Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine atandı (Mayıs 2009). Kasım 2010’da Nusaybin 1 No’lu ASM’de Aile Hekimliği görevine geçti. Eylül 2012’de TUS ile Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünü kazandı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasında görev aldı. Diyarbakır Tabip Odasında Eş Başkanlık sıfatıyla Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
özel habermiş
özel habermiş - 1 yıl Önce

şimdiye kadar yaptığımız uyarıları dikkate almadınız. izinsiz aldığınız her haber için yargı yoluna gidiyoruz artık. hakkınızda hayırlısı

SIRADAKİ HABER