PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Atama Bekleyen Kadın Sağlık Personeli Koyun Güderken Çektiği Videoyla Fahrettin Koca’ya İsyan Etti!

“Sesim duyulur mu bilmiyorum ama artık bu videoyu çekmek istedim” diyerek koyunlarını otlattığı yerden Bakan Koca’ya seslenen atama bekleyen kadın sağlık personeli isyanını dile getirdi.

Personel Alımı 29.11.2022, 04:06 29.11.2022, 04:18 Cansu Polat
Atama Bekleyen Kadın Sağlık Personeli Koyun Güderken Çektiği Videoyla Fahrettin Koca’ya İsyan Etti!

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli ve sürekli işçi alımı ilanları önce Resmi Gazetede ardından Bakanlığın resmi web sitesi üzerinden yayınlandı.

Binlerce sağlıkçı atanmayı beklerken genç bir Sağlıkçının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti.

“BİLMİYORUM, BİZİ NEDEN GÖRMÜYORLAR”

İlk ve Acil Yardım Bölümü mezunu olduğunu belirten atama bekleyen sağlıkçı, yüzlerce atama bekleyen o kişilerden biri olduğunu söyleyerek “Bilmiyorum bizi neden görmüyorlar ama çok zor şartlarda bu sınavı çalıştık dedi.

“KOYUNLARIM VAR BENİM”

Kamerasını otlattığı koyunlarına çevirerek “Koyunların var benim. Sabah akşam onlarla uğraşıyorum. Seraya gidiyorum, bağ bahçe işlerimiz, ayriyeten ev işleri, yemek bulaşık, Akşam dinlenmem gereken yerde ben sınava çalıştım.” Diyerek durumunu anlatan sağlıkçı, sınavdan 82 aldığını, iyi bir puan olmadığını bildiğini ancak elinden gelenin de bu olduğunu söyledi.


Atanmayı Bekleyen Ceren Hemşire Bakan Koca'ya İsyan Etti!


“UYUMAK YERİNE DERS ÇALIŞTIM”

“O kadar yorgun olmama rağmen ben uyumak yerine, ders çalıştığım günleri hatırlıyorum.” diyen atama bekleyen sağlıkçı, “Kendime kızıyorum daha iyi neden yapmadım diye. Ama benim suçum değil. En az 10 bin atamayı hak ediyoruz Sayın Fahrettin Koca” diyerek tepkisini dile getirdi.

Yorumlar (10)
zeynep ç. 2 ay önce
kpss olmadan bedavaya doldurup kadroları peşkeş çektikleri 1 milyon taşeronu işten atıp, tekrar adaletli bir alım yapacak olan partiye oy vereceğim
sibel 2 ay önce
çok haklı. böyle istirahat dönemlerini ders çalışmaya harcamış binlerce insan haklarının karşılığnı bulamıyor ne yazık. eğitimi neden değersizleştirdiniz?
asabi 2 ay önce
emeklerine yazık olmuş. sağlık bakanlığı doktor bakanlığı sesini duyan olmaz. ancak sahader olarak gerekenleri ve elimizden geleni yapıyoruz.
Hürkan 2 ay önce
Emekli zamanı gelip hatta yıl olarak dolduranlar masa ve sandalyesini bizahmet bıraksinlarda. Bu boşalan kadrolara gençlerimiz başlasın işlerini bulsunlar. Ben rahatım işleri gençlerimiz yapıyor. Bana iş yaptırmıyorlar diyen, oturdukları yerden maaş alanlar. Aldığınız her maaşı bankamatikten çekerken kul hakkına girdiğinizi hatırlatırız.
... 2 ay önce
Bedava kadro verdiğiniz taşeron işçiler varken nitelikli bu kız kardeşimizi görmeyen bakanlık seninde yatacak yerin yok.bu ah sizi rahat koymaz ...
YSP 2 ay önce
Hem düşük puan al, hem elimden gelen bu diye üste çıkmaya çalış, hem de atama iste. Bunlar gibi başarısız kişiler memur yapıldıkça ilerleyemeyiz. Çobanlık güzel meslek, devam etsin.
Ma** Tahammülsüz Vasabi 2 ay önce
Sen nasıl bir beyi** ah** anlamadım. 82 puan almış onca gayret etmiş dediğine bak ** sanki kendisi daha iyisini yapabilecek ordinaryus **. Saygı istiyorsan İnsanların emeklerine saygı göster. Beyin tependeki et yığını olmamalı içinde ahlak yetiştir güzel düşünceler yetiştir e**.
Chef 2 ay önce
Reklama gerek yok... Hiçbir dönemde olmadığı kadar atama ve alım oluyor. Çalışan ve güzel bir KPSS puanı alan zaten garanti atanır. Çobanlık ayıp değil. Bizde çobanlık yaptık, inşaatlarda çalıştık , pazarlarda çalıştık hiç bundan ar etmedik.. Her halimize şükür...
ALLAHA HAVALE EDİN 2 ay önce
EVET hayat zor ben de 13 yıl bekledim sizin halinizden anlıyorum ama bu bakan tam bir takozluk yapıyor size engel koyuyor nasıl mı kendi adamlarını sözleşmeli yapıp çifte maaş veriyor bunu bilmezlikten geliyor biz okuduk onlardan üstünüz ama bakanı ve ekibini geçemedik yani eğilmedik taklacılar hepsi müdür işçi de müdür yrd hayırlı işler bunlardan birşey beklemeyin inşAllah atanırsınız çünkü işsizlik gerçekten kötü şey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.