550 Sağlıkçıyı Mecliste Ağırladı ve Atamaları Sağlık Bakanlığı’na Yeniden Sordu

Pazar günü Türkiye’nin 81 ilinden 550 atanamayan sağlıkçıyı temsilen 550 sağlıkçıyla ağırlayan Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, atanamayan sağlık personellerinin durumunu tekrardan Sağlık Bakanlığı’na sordu.

Personel Alımı 07.02.2019, 21:28 26.03.2019, 01:05
550 Sağlıkçıyı Mecliste Ağırladı ve Atamaları Sağlık Bakanlığı’na Yeniden Sordu

Sağlık Profesyonelleri Platformu üyeleriyle, geçtiğimiz pazar günü TBMM Konferans Salonunda bir araya gelen Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, sağlık çalışanları açısından ortada ciddi bir sorun olduğunu ifade etmiş ve tekrar çabalarına devam edeceğini söylemişti. Aycan, konu üzerine Sağlık Bakanlığı’na, sağlık personellerinin atamaları, sertifikasyon, meslek tanımları ve alımların ne zaman yapılacağını sordu.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

TIKLAYIN

 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Gülay 2 yıl önce
Benim kızım fizyoterapist ama özel söktörde askeri üçretle çalışıyor inanın bir anne olarak çok üzülüyorum 13.000 deydi üniversites sıralaması yazık değilmi başarısı ve hastanelerde ihtiyaç olduğu halde alınmıyor
emine 2 yıl önce
benim de oğlum fizyoterapist mezun olunca ist. da işe girdi 2 ay maaş vermeden çalıştırdılar. Bir sürü masraf yaptık ki işe girdi diye ev kirası, depozito, elk.su,vs. güya 3.500 idi maaşı bir kuruş alamadık 1 ay sgk ödediler. ondan sonra batıyoruz ödeme yapamıyacağız dediler. duramadık oralarda döndük evimize 6 aydır işsiz durumdayız. daha tecili vardı ama bozduk askere yolluyoruz bakalım ne olacak bundan sonra.
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?