PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

2022 Sağlık Personeli Alımı Ne Zaman? Atama Olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Adıyaman ziyaretinde atama bekleyen sağlıkçıların sorusu üzerine 2022 yılı sağlık personeli alımı atamaları ile ilgili önemli cevap geldi.

Personel Alımı 25.04.2022, 15:36 27.04.2022, 00:57 Cansu Polat
2022 Sağlık Personeli Alımı Ne Zaman? Atama Olacak mı?

Bakan Koca cuma günü ziyaret ettiği Adıyaman’da Sağlıkçı Birliği Platformu üyelerinin kendisine yönelttiği “2022 yılı sağlık personeli alımı” sorusuna cevap verdi.

Atama bekleyen sağlıkçıların 2022 yılında 2020 yılının KPSS puanıyla sağlık personeli alımı olacak mı? ve “yüksek puanlarla atama bekliyoruz. 2020 puanıyla atama ne zaman olur?” sorularına yanıt verdi.

KOCA: SAĞLIK PERSONELİ ALIMI İÇİN ÇALIŞMAMIZ VAR

Bakan Koca’nın yüksek puanlarla atama beklendiğinin farkında olduğunu, atama için uğraştıklarını ifade ederek “sayıları artırmaya çalıştıklarını belirterek bir çalışmamız var. Fakat yetişir mi henüz kesin değil. Sizde biliyorsunuz, atama için çalışıyoruz. İnşallah olur.” cevabını verdiği öğrenildi.

YHGM: 2022'DE ATAMA OLACAK İDDİASI

Diğer taraftan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne telefonla ulaştıklarını belirten Sağlıkçı Birliği platformu 2022 yılı içerisinde kesin bir alım olacağına yönelik bilgi aldıklarını, yıl içerisinde alım yapılacağını ancak bu durumun sürece bağlı olduğu, eğer sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesi durumunda sınavdan önce alımın yetişeceğini, eğer sürecin ağır işlemesi halinde ise sınavdan sonra alım yapılacağına dair bilgi aldıkları ileri sürüldü.

BASIN MÜŞAVİRİ: BAKANIMIZ ÇOK ÇABALIYOR

Öte yandan Sağlık Bakanlığı Basın Ve Halkla İlişkiler Müşaviri Gözde Kirişçioğlu atama bekleyen sağlıkçıların Bakan Koca’nın Adıyaman ziyaretinde yanlarına giderek, “Bakanımız yeni bir atamanın olması için çok fazla uğraşıyor. Çok çabalıyor. Meslektaşlarınız’a selamlarımı iletin” cümlelerini kullandığı öğrenildi.

Yorumlar (1)
Sağlık 6 ay önce
Evet yıl içinde alım yok zaten 1 yıllık alım sayısını 2 yıla yaymaya başladılar.bosuna umutlanmayın secim önü bir alım olabilir cunki oy odaklı bir hükümet var başımızda malum...Muhtarlari bile oy için düşünmeden asgari ücretli çalışan yaptı adamlar hemde hicbir işi olmayan boş insanları bankamatik memuru yaptılar sadece oy düşüncesiyle ..
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?