15 Bin Daha Öğretmen Alımı Yapılırken Sağlıkçı Alımı Neden Yapılmıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 bin yeni öğretmen alımını duyurmasının ardından Her bir yolcu uçağı kapasitesinde insanımız virüsten hayatını kaybettiği Pandemi sürecinde sağlık personeli yoğun iş yükü altında ezilirken, yüzbinlerce sağlık personeli için atama ilanına çıkılmaması tepkileri beraberinde getirdi.

Personel Alımı 08.09.2021, 22:34 08.09.2021, 22:39 Güler Sağlam
15 Bin Daha Öğretmen Alımı Yapılırken Sağlıkçı Alımı Neden Yapılmıyor?

Hastaneler, filyasyon ekipleri, 112 aciller çok yoğun bir şekilde çalışıyor. #MEBEvarSAGLİGAyokmu etiketi altında tepkilerini dile getiren atama bekleyen sağlık personelleri ve yoğun iş yükü altında ezilen saha da çalışan sağlıkçılar seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Yaşanan bu durumu elbette Sağlık Bakanlığı bizden daha iyi biliyor. Her fırsatta gurur duyduklarını açıkladıkları sağlık personeli yoğun iş yükü altında ezilirken,   yüzbinlerce sağlık personeli ise 2021 için  atama bekliyor. 

Dünyanın düzeninin alt üst olduğu, turizmin durduğu, üretimin sıkıntılaya girdiği, Avrupa ve Amerika'nın '' yok mu sağlık çalışanı işe alayım, vize vereyim'' dedi bir ortamda yeni sağlık personeli alımı için #MEBEvarSAGLİGAyokmu

Yoğunbakımda 1 hemşire sabaha kadar 4 kritik hastanın başında bekliyor. 1 Hemşire 4 yerine 2 hastaya bakarsa bu durumdan hem hasta hem hemşire memnun olacak.

Metropol kentlerde  112 çalışanı bir nöbette 20-25 ayrı vakaya çıkıyor. 24 saat nöbetin 3'de 2'si istasyon dışında geçiyor. 

Yoğunluk hemen hemen tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında yaşanıyor. 

Şimdi sağlık çalışanları soruyor ! Un da var, şeker de var, eksik olan ne? 

Sağlığa acilen en az 30-35  bin olmak üzere sağlık personeli alımı yapılmalıdır 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
hemşire 2 ay önce
anca doktor atarlar biz onlardan fazla iş yapmamızarağmen
cilesizderleramabilmezlersaglikciyim 2 ay önce
hem doktorlar hem sağlık personellerine sesleniyorum . biz birbirimizle didistiğimiz sürece daha çok hakkımızı gaspederler . nezamanki kendi içimizde bölündük hekimler sağlık personelini dışladı , sağlık personelleri hekimlere söylenmeye başladı işte biz ozaman kaybettik . Hangi bakanlıkta var bukadar kendi içinde didişme ? bizi çok güzel böldüler parçaladılar birbirimize düşürdüler ve haklarımızı birer birer elimizden aldılar . Sarı inek hikayesini bilenler bilir , o sarı inek gittiğinde kaybettik biz . biz o ilk hak ihlalinde sesimizi çıkarmayarak kaybettik . Bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyerek bir branşın hakkı kaybolurken diğerleri ses çıkarmadı . Lâkin unuttuğumuz bir nokta vardı ; yılan yaşadığı müddetçe elbet sırayla birilerine dokunacaktı ve öyle de oldu .
Bırakın artık sağlık camiası olarak kendi içinizde didişmeyi ve bir olun. Bize birşey olmaz diyen hekim arkadaşlar gün gelir sayınız çoğalır ve emin olun bu işin ucu size de dokunur . 10-15 sene sonra tüm sağlık camiası özelleştirilmese bile özelle birebir aynı konuma gelecek . şuan hastanelerde işçiler hemşirelerden fazla maaş alıyorsa bunda en büyük suç biz sağlık çalışanlarının . Kaybolan eriyen sadece maaşlarımız olmadı , itibarımızı da kaybettik elbirliğiyle .
Sağlık 2 ay önce
Hekimin olmadığı yerde ne işe yarayacaksın ki? Anca gün yaparsın.
Katılıyorum 2 ay önce
Eğitim süreci başlıyor öğretmen gündem oluyor 2 yıldır sağlıkçı bi taraflarını yırtıyor ama hükümet görürmüş gibi yapıp görmüyor...sadece satır aralarında yardımcı oyuncu rolünde görünmeyen personel eğer secimde aklını başına almazsa daha çok dibe vuracak önümüzdeki yıllarda iyice fakirlesip diğer memurlardan değil özel sektörden bile daha az maaş ve imkana sahip olacak...
sağlıkçı 2 ay önce
sağlıkçılar halinden memnun epsi, sarı sendikada o yüzden
Sağlıkçı 2 ay önce
İşçiye var ögretmene var, polise var, avukata var, askere var sağlıkçıya gelince para yok. Kemer sıkmak gerek. Dr dışı sağlıkçılara taban maasına seyyanen en az 1200 tl iyleştirme yapılmalıdır.
Doğru 2 ay önce
Öğretmenlerle, polislerle, imamlar ve diğer meslek gruplarıyla uğraşmaktan vazgeçin. Sürekli fitne çıkarmak haklılığımızı ortadan kaldırır ve yanlış düşüncelere sevk eder
işçi 2 ay önce
sayın site yetkilileri sizde işçi ayrımı yapıyor gibisiniz 175 bin sağlık işçisinin dün 08.09.2021 tarihin de TİS imzalan dı bunun hiç bir haber niteliği yokmu bu işçiler bu siteye bakmıyormu sanıyorsunuz eğer öyleyse birdaha bende bakmayım
İyi olmus 2 ay önce
Çok iyi okullar da açıldı personel izne ayrılır çocuğunu sabah akşam okuldan rahat alır, ya ölsün di mi sağlıkçı , yazık ordaki saglikcilara
.......... 2 ay önce
DEVLETİN BU KADAR FAZLA SAYIDA ÖĞRETMEN VE SAĞLIKÇI İHTİYACI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. BU KADAR ÇOK FAZLA SAYIDA KADROLARI ŞİŞİRMENİN DE BİR ANLAMI YOK.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?