130 Bin Önlisans Tıbbi Sekreteri Sağlık İşçisi Alımının Fazla Olmasını İstiyor!

Önlisans Tıbbi sekreterleri, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görevlendirilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine göre İŞKUR üzerinden alımı yapılan Veri Giriş Kontrol İşletmeni branşı işçi alım sayısının artırılmasını talep ediyor. Kura ile alınan Sağlık işçisi Veri Giriş Kontrol İşletmeni personel alımına KPSS etkisinin olmasını isteyen mezun adaylar, alım sayısında iyileştirme talep ediyorlar.

Personel Alımı 24.10.2019, 14:52 24.10.2019, 15:45 Güler Sağlam
130 Bin Önlisans Tıbbi Sekreteri Sağlık İşçisi Alımının Fazla Olmasını İstiyor!

Platform olarak konuyla ilgili yayınlanan basın bülteninde;

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sağlık işçisi alımlarında Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve özellikle Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi olarak aranan şartların sadece diplomalı tıbbi sekreter ve KPSS şartının olmasını istiyorlar. 

Sağlıkçı Tıbbi Sekreterler olarak 6 yıl emek verdiler. İş Alanları Hastaneler, il Sağlık Müdürlükleri ,ilçe Sağlık müdürlükler… Sağlıkçı Diplomalı 130 bin Diplomalı Tıbbi Sekreter atanmak hayallerine kavuşmak evine ekmek götürmek istiyor. Tıbbi Sekreterler herkesin kendi işini yaparsa işsiz kalmayacaktır. Hemşirelerin evrak işlerini bırakıp asıl işleri yaparsa hemşire açığı kapanır Tıbbi Sekreterler staması fazla olur. 130 bin tıbbi sekreter mezundan 10 bin 4/B Atama. Hastanelere ve Şehir Hastanelerine alınacak olan sağlık personelinden 10 binin Diplomalı Tıbbi Sekreter olmasını arz ediyoruz. Sağlık işçisi alımı işsiz olan sağlık personelleri bir nebze olsun mutlu edecektir.

Sağlık işçisi alımı sayesinde 1 kadrolu memur maaşı 3 sağlık işçisi maaşına eşittir.Bütün Yetkililere sesleniyoruz:Sağlık işçisi alımı Türkiye geneli fazla olursa Emek vermiş mezun olan Üniversiteli Sağlık personellerinin iş bulmasına yardımcı olacaktır.Ayrı bir konu Türkiye geneli Aile sağlığı merkezlerinde cari giderleri sağlık bakanlığı yaparsa her ASMDE 4 sağlık personeli iş sahibi olur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
tds önlisans 2 yıl önce
130 bin önlisans tıbbi sekreter sağlık işçisi alımında önlisans tıbbi sekreter fazla alınmasını ve kpss ile alınırsa
Ayse 2 yıl önce
Aile sağlığı merkezi 'nde düzenleme yapılsın tıbbi sekreter olarak maaşı devletten istiyoruz
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?