Yardımcı Hizmetler Sınıfına Umut Veren Gelişme

Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı olarak çalışan 100 binden fazla çalışan taşeronlar gibi memur veya diğer ünvanlı kadrolara alınmayı bekliyor. Bu konuda yaşanan her gelişme yakından takip ediliyor. Bu konuda yargı kanadından umut verici bir gelişme geldi.

Mevzuat 07.02.2019, 18:55 07.02.2019, 18:55
Yardımcı Hizmetler Sınıfına Umut Veren Gelişme

657 sayısı Devlet Memuru Kanunu’nun 36. maddesinde geçen yardımcı hizmetler sınıfı görev tanımı belirsizliği nedeniyle pek çok problem yaşıyor. Bu sorunu yaşayanlar arasında yargı organlarında mübaşir olarak çalışanlardı.

Dün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile çıkan karara göre, yargı organlarında ‘yardımcı hizmetler sınıfı’ içinde bulunan mübaşirler ‘genel hizmetler sınıfı’ kadrolarına alındı.

Kararı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de sosyal medya hesabı üzerinden şu sözlerle duyurdu;

“Adliyelerin iş yükünü omuzlayan mübaşirlerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçiş yaptı. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bu konuda verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni düzenlemenin tüm mübaşirlerimize, ailelerine ve adalet teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

KARAR UMUT YARATTI

Yardımcı Hizmetler Sınıfı içinde çalışan mübaşirlerin kadroya alınması ile birlikte kamuda diğer yardımcı hizmetler sınıfı kadrolarında çalışan meslek grupları da umutlandı. Pek çok kişi diğer gruplar için de karar bekliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?