Taşeronlar Görevde Yükselebilir mi? Sürekli İşçi Görevde Yükselebilir mi?

Kamu'da sürekli işçi statüsünde istihdam edilen işçilerin görevde yükselebilirler mi? Sürekli işçi olarak çalışanlar görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılabilir mi? Çalıştığı Kurumda taşeronda iken sürekli işçi daimi işçi olarak kadroya alınan çalışanlar görevde yükselebilir mi? gibi sorular haber merkezimize sıkça sorulmaktadır. Ssaglikpersonelihaber cevaplıyor.

Mevzuat 09.03.2021, 00:35 09.03.2021, 10:42
Taşeronlar Görevde Yükselebilir mi? Sürekli İşçi Görevde Yükselebilir mi?

2019 yılı itibariyle kadroya geçiş işlemleri tamamlanan ve 4/D yani sürekli işçi olarak taşerondan geçirilen işçiler görevde yükselme sınavına girebilir mi? Taşeron işçiler memur, V.H.K.İ., müdür veya şef olabilir mi?

Kamuda sürekli işçi kadrosunda görev yapan işçilerin son TİS'de sosyal yardım ve mali haklarında gözle görülür iyileştirme yapılsada özlük haklarında bir çok eksik mevcut. Kadroya geçen taşeronlar eğitimleri veya işleri ile alakalı nakil, tayin gibi haklardan muaf. 

TAŞERONLAR GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA GİREBİLİR Mİ?

Kamuda kadro almış taşeronlar, eksik haklarının arasında görevde yükselmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Fakat bu konuda mevzuat açıkça taşeronların görevde yükselemeyeceğini gösteriyor.

 657 sayılı Kanunu hükümleri uygulanmayan İş Kanunu hükümleri uygulanan işçilerin "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik" kapsamında yer almadığından işçilerin görevde yükselme sınavlarına girmeleri mümkün bulunmamaktadır.

Taşeronlar iş hangi ünvan ve pozisyonda başlamışsa yasa değişmediği sürece emekliliğe kadar o durumda kalmak zorundalar.

Devlet Memuru Kanunu içinde bulunan yükselme maddeleri taşeronları bağlamamaktadır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
..... 5 ay önce
Partiye gitsinler orada onları yükseltiyorlar.
BJK 5 ay önce
ŞU ADAMLARI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KADAR HABER YAPTINIZ KADAR AZDA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI YAPSANIZ..
Dosdoğru 5 ay önce
Onlara '' Siyaset'' serbest olduğu için görevde yükselmeleri için engel bir durum yok.
parti ile gelen çalışmaz 5 ay önce
TABİİ TABİİİ , HATTA MEMURDA YAPIN OLSUN BİTSİN
memur 5 ay önce
BUNU DA ALIRLAR ....memur da bakar
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 5 ay önce
13 YILLIK SAĞLIK TEKNİKERİYİM DÖNERİ 0 ALIYORUM TEMİZLİK PERSONELİ İLE ARAMDA ÇOK BİR MAAŞ FARKI YOK ŞİMDİLERDE NE İÇİN OKUL OKUDUĞUMU SORGULUYORUM TORPİL KONUSUNDA YARDIMCI OLACAK BİRİ VARMIDIR BAŞKA KURUMA GEÇMEK İSTİYORUM
V.H.K.İ 5 ay önce
Bir sürekli işçi memur yada V.H.K.İ oldu diyelim emeklilik maaşı yarı yarıya düşecek, tabi maaşı da düşecek. Bence bu haberi şöyle yapsanız daha doğru olur. Bir hizmetli yada memur nasıl sürekli işçi olur şeklinde yapmalısınız.:(
Drabaküs 5 ay önce
Yandaşlara yükselmek beleş verin onlara hatta yönetici bile olabilirler buna inanırım...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?