Sözleşmeli Sağlık Personeli Sağlık Mazereti Tayini!

Sağlık Bakanlığı sağlık personeli sağlık mazereti tayini nasıl istenir? Sağlık Bakanlığı sağlık mazereti tayini detayları.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Sağlık Mazereti Tayini!

Sözleşmeli Sağlık Personeli Sağlık Mazereti Tayini

Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan 4/B sözleşmeli personeller, bakmakla yükümlü oldukları kişilere istinaden sağlık mazereti tayini isteyebilirler.

Sağlık personeli, görev yaptığı ilde kendisinin veya kanunun bakmakla yükümlü olduğu anne, baba, eş, çocuklardan birinin hastalık durumunun tedavisi mümkün olmadığını, eğitim ve araştırma hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesine istinaden Sağlık Bakanlığı tarafından görev yeri değiştirilebilir.

Sağlık kurulu raporuna istinaden teşhis ve tedavinin imkanları dahilinde, sağlık komisyonu tarafından, tedavisinin yapılabileceği bir sağlık kurum veya kuruluşlarının bulunduğu bir il'e, aynı görev pozisyonu ve niteliklerine sahip olmak üzere boş bir kadroya sözleşmesi yapılabilir.

TIKLAYIN

Sağlık Komisyonu gerekli gördüğü durumlarda alınmış olan sağlık kurulu raporunu, başka bir eğitim ve araştırma hastanesinden isteyebilir. Usule uygun olup olmadığını tekrar kontrol ettirebilir.

Sağlık mazereti tayini gerçekleştirilen personeller, her yıl ekim ayının ilk haftasında çalıştıkları kuruma mazeretinin devam ettiğini gösteren belgeleri sunmak zorundadır.

Sağlık Personeli Kimlere Bakmakla Yükümlüdür?

Eş, anne, baba ve çocuklarına bakmakla yükümlüdür.

Sağlık Mazereti Sona Eren Personel

Her yıl ekim ayında bildirilmesi gereken sağlık mazeretini bildirmeyen personelleri, il sağlık müdürlükleri ekim ayının son haftasında Sağlık Bakanlığı'na bildirir. Sağlık Bakanlığı, bu bildirimleri dikkate alarak yeni sözleşme döneminde personelin görev yerini değiştirebilir.

Sağlık mazereti sona eren sağlık personeli, önceki çalıştığı il'e, aynı unvan ve boş bir kadroya yeniden sözleşme yapılarak çalıştırılır. Bu ilde boş kadro bulunmaması durumda, boş kadro açılana kadar sağlık mazereti tayininin yapıldığı ilde çalışmaya devam eder.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 12:49

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER