Sözleşmeli personele de sürekli görev yolluğu ödenecek

1 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun Kararlarından birine göre, nakil olan sözleşmeli personele de sürekli görev yolluğu ödenmesine karar verildi.

Sözleşmeli personele de sürekli görev yolluğu ödenecek

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun onayladığı karara göre, 4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personelin özlük haklarının düzenleyen esaslarda 2007 yılında yapılan değişiklikle, sadece görev yaptığı yerden geçici görevlendirmeyle gönderilenlere yapılan gündelik ve yol giderleri ödenmesi Hakem Kurulu Kararıyla değiştirildi.  2020 ve 2021 yıllarını kapsayacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanan düzenleme şu olacak;


 

SÜREKLİ GÖREV YOLLUĞU NE DEMEK?

TIKLAYIN

Daimi vazife harcırahı olarak kanunda tanımlanan ama memurların sürekli görev yolluğu olarak uygulamasına tabi olan yolluk ödemesi; 6245 sayılı Kanunun 9. maddesinde karara bağlanarak naklen veya geçici görevle başka bir mahale gönderilenlere yapılan ödemedir. 

Eş ve sağlık durumu ile yapılan naklen tayinler ile memurun isteğine bağlı olarak yapılan diğer tayinlerde sözleşmeli statüde istihdam edilen personele, 5. dereceli kadrolu memur esas alınmak suretiyle daimi görev harcırahı (yolluğu) ödemesi yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 00:12

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
x
x - 3 ay Önce

https://www.karabukajans78.com/sarikiosk-cihazlarinin-yenileri-alinacak/?fbclid=IwAR2f4-XoKugY3-le2DHlvFQmp8KeQd8ZzDK2ofNJIERhEsOBNqikTVCYdWc

SIRADAKİ HABER