Şeflerin ÖHT 10 Puan Arttı!

5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından Kamu Hakem Heyeti tarafından karara bağlanan hükümler arasında yer alan Şef kadrosunda görevli memurların önceki dönemlerde olduğu gibi özel hizmet tazminatları 10 puan arttırımlı olarak ödenmeye devam edeceği öğrenildi.

Şeflerin ÖHT 10 Puan Arttı!

TIKLAYIN

Şeflerin Özel Hizmet Tazminatına ilişkin hüküm, Kamu Hakem Heyetinin kararları içerisinde 28. madde de yer aldı. Düzenlenen maddenin yeni halinde, 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (II) ve (III) sayılı Cetvellere atıfta bulunularak, anılan cetvellerde şef kadrolarında görevli devlet memurlarının dereceleri itibariyle hali hazırda yararlandıkları özel hizmet tazminat oranlarına 10 puan ilave edilir hükmü yer aldı. Bilindiği üzere Kamu Hakem Heyetinin açıklanan kararlarında yer alan sosyal ve nakdi düzenlemeler, önümüzdeki iki yıl içerisinde yani 2020 ile 2021 yılları arasında memurlara yapılacak ödemelerin tamamını kapsamaktadır.

MEVCUT 10 PUAN ARTIRIMI KORUNDU

Hakem kararında belirlenen artış ile şef kadrosunda bulunan memurlara ödenecek özel hizmet tazminat oranı ile ilgili hüküm, Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda yer aldı. Burada özellikle belirtmemiz gereken husus ise; şef kadrosunda bulunanlar mevcut tazminat oranını zaten 10 puan artırımlı aldıkları için ekstra 10 puan almayacaklardır. Hakem heyetinin Kararı bir önceki verilen 10 puan artırımının korunmasına yönelik olduğundan zamlı tazminat tutarı alınmayacağının bilinmesi gerekiyor.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER