Sağlık Personeli Eş Durumu Tayininde Kıdem Şartı Kaldırıldı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugünkü atama nakil yönetmeliği değişikliğiyle ilgili açıklamada bulundu. Koca açıklamasında, yönetmelikte yeni düzenlemeler yaptıklarını belirterek, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini açıkladı.

Mevzuat 16.01.2020, 21:20 16.01.2020, 21:25 Güler Sağlam
Sağlık Personeli Eş Durumu Tayininde Kıdem Şartı Kaldırıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım attıklarını vurgulayarak, ‘Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

“Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk” değerlendirmesinde bulunan Koca, eşi kamu görevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını, son beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.

Koca, “Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdık. Yapılan düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Filiz 1 yıl önce
Fahrettin bey büyük çalışma yapmış kendisini tebrik ederim bu daha önceden de olan birşeydi bizim gibi sahiosizleri ça güvenliği olmayanları düşünsün fahrettin bey hakkımı helal etmiyorum bakan beye
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?