PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü Temmuz Çalışma Saati 125 Saat Dedi!

2022 yılı temmuz ayı çalışma saati ile ilgili Sağlık Müdürü imzasıyla hastanelere gönderilen yazı uyarınca sağlık çalışanlarına temmuz ayında aktif çalışma gün saati olarak 125 saatin baz alınması istendi.

Mevzuat 03.08.2022, 07:06 03.08.2022, 07:19 Cansu Polat
Sağlık Müdürü Temmuz Çalışma Saati 125 Saat Dedi!

Sivas İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk MOĞULKOÇ tarafından Müdürlüğe bağlı sağlık tesisleri’ne gönderilmek üzere imzalanan yazıyla; 2022 yılı temmuz ayı içerisinde dini bayram, idari izin ve resmi tatil günlerinin bulunduğu hatırlatıldı. 6. Dönem Toplum Sözleşmesi protokolüne de atıfta bulunulan yazıda, Toplu Sözleşmenin Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna İlişkin Bölümde yer alan idari izin düzenlemsine değinildi.

Toplu sözleşmenin 44. maddesinde “657 sayılı kanunun 33. maddesi kapsamında sayılan yerlerde resmi ve bayram tatili sebebiyle verilen genel idari izin günlerinde, fiilen görev yapanların çalıştıkları süre ile ilgili olarak izin kullandırılır. İzin kullanınmasının mümkün olmaması halinde ise bu çalışılan süreler karşılığında ilgililere 657 sayılı kanunun ek 33. maddesi kapsamında nöbet ücreti ödenir” ibaresinin yazıya eklendi.

Sivas Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerinde temmuz ayında belirtilen günlerde görev yapan personele ilişkin ödemelerde, temmuz ayı idari izinli ve resmi tatili günlerine denk gelen toplam 43 saatin temmuz ayına ait aktif çalışma süresinden düşünmesi istenerek, temmuz ayı aktif çalışma gün saatinin 125 saat olarak baz alınması istendi.

Yorumlar (7)
Sağlıkçı 2 hafta önce
Tam bir komedi sağlık çalişanlarının düşürüldüğü duruma bakın ya????
Çalişma saati bile yoruma dayalı
Hemşiree 2 hafta önce
Bizim hastane 141 olarak hesapladı. Diyarbakır
Asim 2 hafta önce
İdari izinde çalışan toplu sözleşme maddesi. Çalışmayan cumhurbaşkanlığı genelgesi...
Emir 2 hafta önce
Darısı Konya da ki sağlık çalışanlarına ama nerdeee
Gani Gavser 2 hafta önce
Tam bir komedi hatalı işlem yapılmıştır, ilgililer hakkında derhal islem baslatilmalıdır. Sağlık bakanlıgı itibarını zedeleyen uygulamada kasıt olup olmadığı arastırılmalıdır. Bu yazıya imza koyan herkes derhal görevden el çektirilmelidir.soruşturma neticesinde hareket edilmelidir.
Gani gani 1 hafta önce
Oldu paşam
Ebe 1 hafta önce
Bu haberin ertesi günü Sivas ta da çalışma saati 141 olarak karar alındı????
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?