Sağlık Müdürlüğü Taşeronların Yüzdelik Dilimleri Hakkında Hastanelere Yazı Gönderdi!

Taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerin yüzdelik fark ödemeleriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Binlerce sürekli işçiyi umutlandıracak bu gelişme ise, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk İşleri Koordinatörlüğü tarafından bağlı hastanelere yazılan yüzdelik dilimlerle ilgili yazı.

Mevzuat 19.02.2020, 07:21 19.02.2020, 07:51 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğü Taşeronların Yüzdelik Dilimleri Hakkında Hastanelere Yazı Gönderdi!

Bilindiği üzere 696 KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin yüzdelik sorunları devam ediyor. Taşerondan kadroya geçen işçiler asgari ücretin yüzdelik dilimlerini alamıyorlar.

YÜZDELİK DİLİM DÜZENLEMESİ

Taşeron işçilerin maaş zammı konusunda yapılması beklenen en önemli düzenleme yüzdelik dilim ile ek zam. Yüzdelik dilim konusunda açılan davalar ve bu davalardan sonra işçiler lehine alınan kararlar bulunuyor. Bu kararların ardından bir işçi sendikası tüm çalışanları adına dava açmayı hazırlandığını duyurdu. Tüm taşeron işçiler bu konuda herhangi bir dava sürecine girilmeden Çalışma Bakanlığı'nın bu konuda adım atmasını bekliyorlar.

BORDROYA YANSIDI

Konu ile ilgili bugün sendikadan yapılan açıklamada, işçinin yüzdelik dilim zaferinin bordroya yansıdığı bildirildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kurumlara Yazı Gönderdi

TIKLAYIN

Bununla ilgili İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk İşleri Koordinatörü tarafından kurumlara yazı yazıldı.

Gönderilen Yazıda; 

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk ve Muhakemat Birimi'nin 07/02/2020 tarihli ve 2775 sayılı talimatına ekli gönderilen "Dava Şartı olarak arabuluculuk" ile alakalı Hastaneniz bünyesinde çalışan kişilerin yüzdelik ücret farkı, ilave tediye ve ikramiye taleplerine istinaden; Başvurucuların taleplerinin haklı olup olmadığı, haklı ise anlaşma düşünülüyorsa hangi miktara kadar anlaşılacağının hesaplanarak hazırlanacak bilgi, belge ve açıklamaların 19/02/2020 tarihi mesai bitimine kadar Hukuk ve Muhakemat Birimimize gönderilmesi hususunda;

Gereğini arz ederim.

İfadeleri yer aldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
696 khk lı işçiler 12 ay önce
696 KHK LI İŞÇİLER KADRO FALAN ALMADILAR KARDEŞİM KANDIRMAYIN MİLLETİ HALA TAŞERON GİBİ ÇALIŞIYORLAR İŞ GÜVENCESİ YOK MAAŞLAR ASGARİ ÜCRET..

SENDİKA YOK TOPLU SÖZLEŞME YOK ENFLASYON FARKI DAHİ VERİLMEDİ.. 12 MİLYON EMEKLİYE VAR 3 MİLYON MEMURA VAR ESKİ İŞÇİLERE VAR AMA EN ÇOK ÇALIŞAN VE EN AZ MAAŞ ALAN 696 KHK LI İŞÇİLERE ENFLASYON FARKI VERİLMEDİ..

800 BİN TAŞERON İŞÇİ KADRO FALAN ALMAMIŞTIR.. TAŞERONDA KALSAK MAAŞLARIMIZ DAHA YÜKSEK OLACAKTI.. BİZLERE ARTIK KADRO DEDİLER MEMURLARLA ESKİ İŞÇİLERLE ARAMIZDAKİ MAAŞ FARKINI DAHADA AÇTILAR.. AMA ALLAH BÜYÜK.. YÜCE RABBİM HERŞEYİ GÖRÜYOR..
İsci 12 ay önce
Karayolları yüzde 70 mağdurları da beklemede 15bin kişi
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?