Sağlık Bakanlığı Personeline İdari İzin Gelişmesi! (Güncelleme)

Sağlık Personelinin idari izin kapsamında tutulmayacağı yönünde yapılan yorumların ardından e nabız kronik hastalıklar bölümü en çok merak edilen konular arasında yer alırken, Sağlık Bakanlığı kaynaklarımızdan son dakika edindiğimiz bilgileri paylaşıyoruz.

Mevzuat 31.05.2020, 18:34 04.06.2020, 09:36
Sağlık Bakanlığı Personeline İdari İzin Gelişmesi! (Güncelleme)

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından yayınlanan 2020/8 sayılı Genelgeyle, 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle kimlere idari izin verildiğini yeniden düzenlendi. 

MİT ÇALIŞANLARI ve SAĞLIK PERSONELİ GENELGE KAPSAMI DIŞINDA MI!

Sağlık Bakanlığı İdari İzinde Geçerli Kronik Hastalıklar Listesini Yayınladı- 1 Haziran Tarihli haberimiz için tıklayınız

MİT Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı personeli Genelge kapsamı dışında bırakıldı olarak yorumlanan Genelge'den sonra, Sağlık Bakanlığı kaynaklarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda, şuan Bakanlıkta çalışma yapıldığı, yarın gün içerisinde Sağlık Bakanlığının yeni bir yazı yayımlayarak, hangi kronik hastalığa sahip olanların idari izinli kabul edileceği açıklığa kavuşturulacak. 

Diğer Bakanlıkların da Sağlık Bakanlığının belirleyeceği kriterleri beklediği yine saglikpersonelihaber.net haber merkezine ulaşan bilgiler arasında. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık personeli için idari izinlerde kabul edilecek kronik hastalıklar yazı ile yarın açıklandığında bir çok Bakanlığın da bu yazıyı referans olarak kabul edeceği editörlerimizin ulaştığı bilgiler arasında. 

Sağlık Bakanlığı, Kronik Hastalıklar Listesini Güncelledi mi? haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Bakanlıklar, Kronik Hastalık Belgelemede PTT'yi Örnek Almalı! haberi için tıklayınız

Sağlık Bakanlığı 13 Mart 2020 tarihinde E.12385 sayılı yazısı ile Cumhurbaşkanlığının yayınladığı yazı çerçevesinde sadece kanser hastaları ile organ nakli olan hastalara idari izin vermişti. Daha sonra 18 Mart'ta 929 sayılı yeni bir yazı yayımlayarak, engelli personelide idari izin kapsamına almıştı. 

Her iki kurum kendi personeli için farklı idari izin uygulamasına gidebilecek. Genelgeye göre idari izinli personel izinsiz olarak görev mahallinden ayrılamayacak ve çağrıldıklarında görevlerinin başına dönecek.

Yayımlanan genelgede sadece 60 yaş üstü personel ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı olanların, 1 Haziran'dan itibaren idari izinli sayılacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılırken, Kamu Kurumlarında yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş üzeri memurlar idari izin kapsamında bulunacaklar. 

1 Haziran 2020 öncesi dönemde idari izinli sayılan hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelli çalışanlar, okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanlar esnek çalışma kapsamında dönüşümlü çalışan personelden fiilen göreve gelmeyenlerin idari izni 1 Haziran itibarıyla sona erdi.

ÖNEMLİ: Sağlık Bakanlığı tarafından idari izinlerle ilgili yazı yayınlandığı anda saglikpersonelihaber.net sitemizde yer alacaktır. İdari izin başta olmak üzere Bakanlık son dakika gelişmeleri için android ve AppStore uygulamalarımızı indirerek anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (29)
Yorumcu 5 ay önce
İyi ki varsınız saglikpersonelihaber.net. Bizi ükela medikalci sağlık sitesinin elinden adeta çekip aldınız.
selda erözen 5 ay önce
Astım hastası olarak zor nefes almaktadır. 3 aydır kronik hastalıkta bulunan astım hastalığının kronik hastalık listesine girmediğini görüyoruz. Maskelerin işyerinde durmak gerçekten çok zor.Gereken düzeltmenin yapılarak Sağlık Bakanlığı listesine girmesini ümid ediyoruz.Saygılar
Sedat 5 ay önce
Samimi söylüyorum çok daha güncel bilgi veren bir sağlık sitesiymiş. Gördüğüm kadarıyla geri dönüş yapıyor. Sağlam kaynakla doğru haberde aktarılırsa gerçekten iyi bir site. Tebrik ederim
Betul 5 ay önce
27 haziran istifa tarihi mi
Ümit taşdemir 5 ay önce
Arkadaşlar sağlık personeline izin varmı yokmu cevap verecek biri Allah rızası için
Yıldız arslan 5 ay önce
Pesss durup durup böyle haberler yapacagınıza hamilelere neden idari izin verildi diye haber yapsanıza bu mu sizin habercilik anlayışınız sabahtan beri ota boka haber yapıyorsunuz bir gebeler panik halde Pazartesi iş başı yapacaklar demediniz ????
Editör 5 ay önce
15:58 itibariyle yayına verdiğimiz ve manşetten duyurduğumuz haberimiz: https://www.saglikpersonelihaber.net/mevzuat/hamilelere-idari-izin-neden-verilmedi-h7730.html

"Hamile memurun mesaiye başladıktan sonra covid-19 virüsüne yakalanması onarılmaz yaralar açacaktır. Bu kapsamda olan memurların sabah mesaiye gidiş psikolojisinin yaratacağı gerginlik bile hamilelik sürecine zarar verme olasılığı güçlüdür. Bu nedenle hamile personel konusunda yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. " demişiz. Bilginize..
Betül 5 ay önce
Ozel sektorde saglik çalışanı istifa edebilir mi bi tarihi var mi. Ne olur cevap verirseniz sevinirim. Artık isten ayrılıp kpss calismak istiyorum
Adam 5 ay önce
Aynen çok iyi habercilik yapıyorsunuz medimagazin halt yemiş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?