PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı İdari İzinler Hakkında Görüş Yazısı Yayınladı!

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından idari izinlerle ilgili görüş yazısı yayınlanarak 13 ve 14 temmuz günlerinin ücretinin ödenmesini istedi.

Mevzuat 04.08.2022, 08:16 04.08.2022, 08:51 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı İdari İzinler Hakkında Görüş Yazısı Yayınladı!

2022 yılı temmuz ayında verilen idari izin günlerine dair sahada yaşanan farklı uygulamalar sonrası Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görüş yazısı yayımladı.

Kurban Bayramı nedeniyle verilen idari izin günleri olan 13 Temmuz 2022 Çarşamba ve 14 Temmuz 2022 Perşembe günlerinin haftalık/aylık çalışılması gereken süre içerisinde değerlendirilmesi gerektiği belirtilen yazıda; toplu sözleşmemenin kapsadığı yıllar ile sınırlı olmak üzere 44. maddesi çerçevesinde dini bayram tatili sebebiyle idari izin günleri olan 13 Temmuz ve 14 Temmuz günlerinde çalışan personele çalıştıkları süre ile orantılı olarak izin kullandırılmasını, izin kullandırılmalarının mümkün olmaması halinde bu süreleri için 657 sayılı kanunun ek 33. maddesi kapsamında nöbet ücreti ödenmesi gerektiği görüşü yayınlandı.

Yorumlar (1)
Hemsire 1 hafta önce
Bi konuda bakanliga gorus yazisi yazildiginda gelen cevap dogrultusunda islem yapilir.o konuda cozeme ulastirilir.her bayram idari izinler icinde gorus isteme bizim idarecilere has isi bilmemezliktennkaynaklaniyor
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?