Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi Ünvanlarından Tercih Yapacakların Dikkatine!

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi Ünvanlarından tercih yapacak olanların dikkatine bir haber paylaşıyoruz. Sadece Yüksek Lisans Veya Doktora Mezunlarını ilgilendiren haber!! Lisansüstü Öğrenim Görmüş Ve Merkezi Yerleştirme İşlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil Ve Konuşma Terapisti İle Sağlık Fizikçisi Unvanlarında Tercih Yapmak İsteyen Adayların ()Dikkatine!

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi Ünvanlarından Tercih Yapacakların Dikkatine!

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi Ünvanlarından tercih yapacak olanların dikkatine bir haber paylaşıyoruz. Sadece Yüksek Lisans Veya Doktora Mezunlarını ilgilendiren haber!! 

Lisansüstü Öğrenim Görmüş Ve Merkezi Yerleştirme İşlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil Ve Konuşma Terapisti İle Sağlık Fizikçisi Unvanlarında Tercih Yapmak İsteyen Adayların ()Dikkatine!

1- Bilindiği üzere, lisansüstü öğrenim (sadece yüksek lisans veya doktora mezunları) görmüşve merkezi yerleştirme işlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi unvanlarında tercih yapmak isteyen adaylar 2014 yılından itibaren öncelikle Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmakta ve ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolara tercih işlemleri yapabilmeleri için istenilen diploma ve diğer belgelerinin bir nüshasını Devlet Personel Başkanlığına teslim etmektedirler. 

2- Odyolog, Perfüzyonist, Dil  ve  Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadro ve pozisyonlarına YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA öğrenimi mezunları dışında tercih yapacak adayların Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

TIKLAYIN

3- 2019 yılı itibariyle LİSANSÜSTÜ (YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA) öğrenim görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde;

  •  Odyolog,
  •  Perfüzyonist, 
  •  Dil ve Konuşma Terapisti, 
  •  Sağlık Fizikçisi 

unvanlarında tercih yapmak isteyen adayların, Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

4- Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Ek’te yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki  diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. 

5- Başkanlığımıza daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adaylar ile Odyoloji, Perfüzyon, Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunlarının başvuru yapmalarına gerek yoktur.

6- 1219 sayılı Kanun ve Yükseköğretim Kurulu kararları uyarınca unvanlar itibarıyla başvuruları kabul edilen programlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu programlardan mezun adayların başvuruları yalnızca tabloda karşılık gösterilen kadro/pozisyon unvanı için alınmaktadır. Tabloda yer alan programlardan mezun olmayan adayların başvurularının alınabilmesi için, ilgililerin ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog/Perfüzyonist/Dil ve Konuşma Terapisti/Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına YÖK kararı ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 00:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER