Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi!

Karar Sayısı: 4210 olan Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği yeniden düzenlendi.

Mevzuat 01.07.2021, 03:20 01.07.2021, 03:26 Güler Sağlam
Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi!

YÖNETMELİK

Karar Sayısı: 4210

Ekli Memurlara Yapılacak. Giyecek Yardım! Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Y'önetmelik"in yürürlüğe konulmasına. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 2 nci ve 211 inci maddeleri gereğince karar verilmiştir.

30 Haziran 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

MADDE 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan "taşıyanlarla çarşı ve mahalle bekçilerine" ibaresi "taşıyanlara" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli II SAYILI CETVEL'in (SAĞLIK HİZMETLERİ VE Y ARDIMCI SAĞLIK HİZMETLERİ SINIF I) bölümünün (3) sıra numaralı satın aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğe ekli "DİP NOT"un (A) bölümünün (3) numaralı sırasının birinci fıkrasına ''takviye hazır kuvvet," ibaresinden sonra gelmek üzere "arama ve kurtarma birimlerinde görev yapan personel," ibaresi eklenmiş, aynı fıkrada yer alan "arama kurtarma timleri ile" ibaresi yürüdükten kaldırılmış, aynı fıkraya "kurbağa adam," ibaresinden sonra gelmek üzere "gemi adamı," ibaresi eklenmiş, aynı fıkrada yer alan "(yunus-şahin)" ibaresi "(yunus-şahin-narkotim)" şeklinde değiştirilmiş, 'Başbakanlık koruma motosikletli ekibi," ibaresi yürürlükten kaldırılmış ve beşinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde ilk derece amirlik eğitimi gören komiser yardımcısı adaylarına, Polis Akademisinin talebi üzerine (II) sayılı Cetvelin Emniyet Hizmetleri Sınıfına ait bölümünün (1) numaralı sırasında belirtilen giyim eşyalarından verilmesi gerekenler, eğitim süreleri de göz önünde bulundurularak aynı sırada belirlenmiş miktarlar aşılmamak koşuluyla Emniyet Genel Müdürünün onayıyla belirlenir."

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğe eldi "DİP NOT'un (A) bölümünün (4) numaralı sırasının birinci fıkrasında yer alan "başlık" ibaresi "başörtüsü" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 5- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
aslı 6 ay önce
nedir bu şimdi,bir takım hemşire forma fiyatı 150-250 tl arasında iken bizlere yapılan yıllık giyim yardımı 97 tl gibi komik bir rakam ve yıllardır değişmez.ya hiç vermeyin yada gerçek neyse onu verin.
CovidAcil 6 ay önce
İsrafSaray'in harcamalari daha onemli!
İsrafSaray'in harcamalarindan sonra bize kalan 3'un 1'i
vatandaş 6 ay önce
develt sağlık çalışanlara her şeyi veriyor ama sağlık çalışanları yine bir şey istiyor
sağlık teknikeri 6 ay önce
ne veriyor ki aylık aldığım 4808 tl döner sermaye vermiyorlar 1450 tl aylık kiram var aylık en cok 1500 tl biriktirebiliyorum araba almak istiyorum en ucuz sıfır araba 150 bin tl 8 yıl aylık 1500 tl biriktirsem anca alıyorum ama 8 yıl sonra 150binlik araba olur 300 bin sonra sağlıkçılar cok zengin oluyor
112hemşiresi 6 ay önce
Hem acilde hem 112de calisiyorum entegre bir devlet hastanesinde, 5 yildir her sene 112 kiyafetleri icin beden listesi istiyorlar 1 tişört dahi yollanmadı. Hemsire uniformasi kullaniyoruz mecburen onlar da en kalitesiz takim 120 lira, verilen yillik yatdim 90 lira. Mabadınızdan sallamak ne kolay.
hastane terliği 5 ay önce
terlik alabiliyormuyuz o paraya
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?