Memurlara ilave 1 kademe verilecek mi?

8 yıl süreyle disiplin cezası almayan memurlara yönelik olarak, ilave 1 kademe verilmesi durumu ilk olarak; 25 Şubat 2011’den 25 Şubat 2019’a kadar olan dönemde memuriyeti sürekli devam edenlere verilebilecek. İlerleyebileceği bir kademe olmayanlar bu kapsamda değerlendirilmeyecek.

Memurlara ilave 1 kademe verilecek mi?

8 yıl süreyle disiplin cezası almayan memurlara yönelik olarak, ilave 1 kademe verilmesi durumu ilk olarak; 25 Şubat 2011’den 25 Şubat 2019’a kadar olan dönemde memuriyeti sürekli devam edenlere verilebilecek. İlerleyebileceği bir kademe olmayanlar bu kapsamda değerlendirilmeyecek. 

Öte yandan, 8 yıl disiplin cezası almamış olan memur hakkında hem ilave kademe ilerlemesi yapılması uygulaması ve hem de azami yükselebileceği derecenin üstündeki dereceye yükselme uygulaması birlikte de yapılabilir. 8 yıllık sürenin hesabı 8 yıl disiplin cezası almamış olma şartının varlığı, bu sürenin hesabının da memurun disiplin cezası almasının söz konusu olabildiği halde disiplin cezası almadığı sürelerin esas alınmasını gerektirmektedir. Bu nedenle, memur hakkında disiplin hükümlerinin işletilemeyeceği sürelerin, 8 yıllık sürenin hesabına dahil edilmemesi gerekecektir.

Buna göre, 8 yıl disiplin cezası almayan memur hakkında ilave kademe ilerlemesi yapma ya da azami yükselebileceği derecenin üstündeki dereceye yükselme uygulaması yapılırken, söz konusu 8 yıllık süreye;

  • Aday memurlukta fiilen çalışılarak geçirilen süreler dahil edilir.
  • Asil memurlukta fiilen çalışılarak geçirilen süreler dahil edilir.
  • Yıllık izin, hastalık izni, sağlık izni, mazeret izni ve refakat izninde geçen süreler dahil edilir.
  • Görevden uzakta geçirilen süreler, memur hakkındaki görevden uzaklaştırma tedbirinin kaldırılması halinde dahil edilir.
  • Memuriyetten önce veya memuriyetten ayrılarak muvazzaf askerlikte geçirilen süreler dahil edilmez.
  • Çeşitli sebeplerle kullanılan aylıksız izin süreleri dahil edilmez.
  • Memuriyet dışında serbest olarak veya özel sektörde geçirilmiş hizmet süreleri dahil edilmez.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında memuriyet dışındaki statülerde geçirilmiş hizmet süreleri dahil edilmez. Bu çerçevede, 8 yıl disiplin cezası alınmamış olması gereken süre hesabı yapılırken, 25 Şubat 2011 tarihi itibariyle görevde olanlar için bu tarih, daha sonra göreve başlayanlar için ise göreve başlama tarihi başlangıç alınacaktır. 25 Şubat 2011 tarihinde görevde olan ve memuriyet hizmetinde kesinti olmayan bir memur, 15 Şubat 2019 tarihine kadar herhangi bir disiplin cezası almamış olması durumunda, diğer koşulların varlığı halinde 26 Şubat 2019 tarihi itibariyle ilave kademe ilerlemesi yapma veya azami yükselebileceği derecenin üstündeki dereceye yükselme imkanı bulacaktır. Ancak, hizmet süresinde çeşitli sebeplerle kesinti olan memurun 8 yıllık hizmet süresinin hesabı yapılırken, değerlendirilecek sürelerin her 30 günü 1 ay ve her 360 günü 1 yıl olacak şekilde hesaplanarak 8 yıllık sürenin bulunmasıyla memur ilave kademe yapma veya azami yükselinebilecek derecenin üstündeki dereceye çıkma imkanı bulacaktır. 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 21:54

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir kuş
Kadir kuş - 9 ay Önce

2006 yılında bir kamu kurumunda sözleşmeli olarak ise başlayıp 2011 yılında kadro alan kişilerin 8 yıl hesaplanması nasıl yapılır bilgisi olan var mi

SIRADAKİ HABER