Mahkemeden Hastanelerdeki Sürekli İşçiler Lehine Karar!

“Yüzdelik Farkın Ödenmesi” konusunda sıkıntı yaşayan hastanelerde görevli sürekli işçiler lehine mahkemeden yeni bir karar çıktı.

Mahkemeden Hastanelerdeki Sürekli İşçiler Lehine Karar!

Sağlık-İş Sendikası’ndan yapılan açıklama şöyle;

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, İzmir Şubemizin Üyesi Hasan Öztürk adına asgari ücretin yüzde 30 fazlasının ödenmesi için açmış olduğumuz davayı kazandık. Karar icraya konulmuştur.

TIKLAYIN

Bilindiği üzere; 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Kapsamında 02.04.2018 tarihinden önce yapılan işin niteliği, özelliği, zorluğu ve diplomaya dayalı olması nedenleriyle il müdürlüklerinin yapmış olduğu ihalelerde asgari ücret ve katlarından maaş almakta olanlar, 01.01.2019 tarihinden itibaren bu haklarının ödenmediği üyelerimizce sendikamıza bildirilmiştir.

Üyelerimizin bu talebi üzerine, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak ülkemizin çeşitli illerinde bireysel davalar açtık. İzmir Şubemizin üyesi olan Hasan Öztürk açtığımız bireysel dava neticelenmiş ve icraya konulmuştur.

Konya Selçuk Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Trabzon Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkez’ inde çalışan üyelerimiz adına bireysel davalar açmış bulunmaktayız. Bu davalarla ilgili yargılama süreci devam etmektedir.

İŞTE İCRAYA KONULAN MAHKEME KARARI

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 21:12

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER