Mahkeme, 4/B Sözleşmeli Süresini Kademe Hesabında Değerlendirilmeli Dedi!

Samsun Bölge İdare Mahkemesi, 4/B sözleşmeli statüde geçen hizmet sürelerinin disiplin cezası almaksızın geçirilen 8 yıllık sürede verilen bir kademenin hesabında değerlendirilmeli kararını verdi.

Mevzuat 29.10.2020, 19:51 Güler Sağlam
Mahkeme, 4/B Sözleşmeli Süresini Kademe Hesabında Değerlendirilmeli Dedi!

Ankara Bölge İdare Mahkemesinden sonra Samsun Bölge İdare Mahkemesi de 2011 yılındaki kanuni düzenlemeye atıfla, 4/B sözleşmeli statüde geçen hizmet sürelerinin disiplin cezası almaksızın geçirilen 8 yıllık sürede verilen bir kademenin hesabında değerlendirilmesi gerektiğine karar verdi.

Benzer bir karar Samsun Bölge İdare Mahkemesinden de geldi. Samsun BİM, bir adliyede yaşanan olayda, 2010 yılında geçirilen sözleşmeli sürelerin, 2011 yılından sonra memur kadrosuna geçirilen personel için, sözleşmeli sürelerin 8 yıllık sürede verilen bir kademenin hesabında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Mahkeme kararında, 657 sayılı Kanunun kadroya geçişi düzenleyen geçici 37. maddesinde yer alan, sözleşmeli hizmet sürelerinin kazanılmış hak aylık derece ve kademe tespitinde değerlendirilmesini öngören düzenlemeye dikkat çekildi.

TIKLAYIN

İŞTE SAMSUN BÖLGE İDARE MAHKEMESİ KARARI

Kaynak: Kaynak: Memurlar.Net

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?