İstinaf Mahkemesinden Süresiz Sözleşmeliye Kadro Verilmesine Onay!

Süresiz sözleşmeliye 3 yıldan sonra kadro verilmesi gerektiği yönündeki Bölge İdare Mahkemesi kararını istinaf mahkemesi onayladı.

Mevzuat 21.10.2021, 18:34 21.10.2021, 19:04 Zeynep Elmalı
İstinaf Mahkemesinden Süresiz Sözleşmeliye Kadro Verilmesine Onay!

Diyanet İşleri Başkanlığında 9/7/2018 tarihinden önce atanan sözleşmeli personel, 633 sayılı Kanunun 10/A maddesinde yer alan kadro hakkından yararlandırılmamaktadır.

Buna gerekçe olarak ise 10/A maddesinde yer alan düzenlemenin 9/7/2018 tarihinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığına atanan sözleşmeli personeli kapsadığı gösterilmektedir.

Ancak açılan davalarda, idare mahkemelerinden sonra istinaf mahkemeleri de 9/7/2018 tarihinden önce atanan sözleşmeli personelin de kadro hakkından yararlanması gerektiğine karar vermiştir.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ankara İstinaf Mahkemesi, 3 yılını doldurmasına rağmen kadroya geçirilmeyen sözleşmeli personelin açtığı davada Diyanet İşleri Başkanlığının istinaf istemini reddetmiştir.

Süresiz sözleşmelilerin açtığı davalar nedeniyle Devlet çok büyük dava masraflarıyla karşılaşacak olup, sorunun çözümü için sağlık çalışanları için 663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine, Diyanet personeli için ise Kanunun 10/A maddesine bir madde eklenmesi yeterli olacaktır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Nun 1 ay önce
Çok geç kalınmış bi karar maalesef
Yavuz selim 1 ay önce
İmam cumada çıkar Allah adaleti iyiliği emreder der.. her cuma bütün ak parti dinler..
İmam adliye kapilarinda adalet arar.. emsali olmasına rağmen , adalet ve kalkınma partisi ise görmemezlikten gelir duymamazliga vurur..
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?