PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hemşire Sözleşmesinin Feshi Mahkemeden Döndü!

Bir aile hekiminin yanında çalışırken aile hekimi tarafından iş sözleşmesi feshedilen hemşireyi mahkeme haklı bularak işe iadesine karar verdi.

Mevzuat 16.05.2022, 23:18 Cansu Polat
Hemşire Sözleşmesinin Feshi Mahkemeden Döndü!

İSAHED tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

FESİH TEHDİDİNE SON!!!

Keyfi nedenlerle yönetmelikteki açıklardan faydalanarak, meslektaşlarımızı işten çıkarmayı büyük bir başarı olarak görenlere, meslektaşlarımızın sözleşmesinin devam etmesinin kendi seçme özgürlüğü olduğunu düşünenlere ve mağduriyet yaşayan meslektaşlarımıza DUYURULUR!!!

Sözleşmesi, birlikte çalıştığı aile hekiminin açtığı dava sonucu, mahkeme kararıyla feshedilen üyemize, İSAHED Hukuk Komisyonu olarak açtığımız dava sonucunda Mahkeme, yapılan FESHİN HUKUKSUZ olduğuna, üyemiz hemşirenin İŞE İADESİNE ve çalışmadığı süre tutarında maaş kaybının Sağlık Bakanlığı tarafından meslektaşımıza ÖDENMESİNE karar vermiştir.

ÇDM Hukuk Bürosu'dan Avukatımız Sn Uğur Dündar'a ve İSAHED Hukuk Komisyonu Başkanımız Sn Ayşe Filiz Demirel'e çok teşekkür ederiz.

Haksız fesihleri ve iş kaybı tehdidini ortadan kaldıracak ve Aile Hekimliği sisteminde büyük bir dönüşüme öncülük edecek bu karar, tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

Yorumlar (0)
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?