Hamilelere İdari İzin Neden Verilmedi?

60 yaş üstü ile kronik hastalığı olanlara verilen idari izin, hamile memurlara verilmemesi hamile olan kamu çalışanlarını tedirgin etmiş durumda.

Mevzuat 31.05.2020, 15:58 31.05.2020, 16:24
Hamilelere İdari İzin Neden Verilmedi?

Cumhurbaşkanlığı 2020/8 sayılı Genelgeyle, 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle kimlere idari izin verildiğini yeniden belirledi. Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı olanların ve 60 yaş üstü olan memurların Haziran 1'i itibariyle idari izinli sayılacağı kabul edildi. 

TIKLAYIN

Bu haliyle hamile kamu personelleri 1 haziran itibariyle mesai başlangıcı yapacaklar. Bu durum kamu personelinde haklı tedirginliğe ve çaresizliğe sebep olmuştur. Hamile memurun mesaiye başladıktan sonra covid-19 virüsüne yakalanması onarılmaz yaralar açacaktır. Bu kapsamda olan memurların sabah mesaiye gidiş psikolojisinin yaratacağı gerginlik bile hamilelik sürecine zarar verme olasılığı güçlüdür. Bu nedenle hamile personel konusunda yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. 

Hamile personellerden ücretsiz izin alma düşüncesinde olanlar içinse; ücretsiz izin almak için 36 haftalık hamile olmak veya en az bes yılık memur olmak gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Yorumlar (10)
Aaaa 5 ay önce
Acilen genelge yeniden düzenlenmeli ve hamilelerede idari izin verilmelidir!!
Ygmr 5 ay önce
Genelgede acilen bir değişiklik yapılmasını devletimizden bekliyoruz. Zira herkesin ne dersek diyelim dikkatsiz bisekilde sürekli girip çıktıği küçücük odada bir arada çalışmak zorundayz. Hamilelerle ilgili bir belirsizlik var. Korumayla ilgili bir sürü belirsizlik var ve biz riske atiliyoruz..
Tta 5 ay önce
Pandemi hastanesi olarak çalışan hastanelerde esnek çalışma ve idari izinler devam etmelidir
Yağmur 5 ay önce
Normalleşme daha çok ekonomik sebeplerden dolayı verilen bir karar. Arada biz kaynamayız inşAllah. :( En azından evlerde çalışabilelim:(
Canan 5 ay önce
Birde çalıştığım kurumda şu var ki devletin sözü yazısı hiçe satılıyor neymiş amir cagirirsa gelişecekmiş çünkü diğer normallerin yatması lazım.

20 haftalik hamileyim neden tüm hamileleri kapsamıyor anlamadım risk aynı değişen ne.
gonca turan 5 ay önce
hamılelerle ılgılı düzenleneme beklıyoruz.20 haftalık hamıleyım çalısıyorum ve risk tasıyorum
CANAN 5 ay önce
BENDE AYNI DURUMDAYIM GONCA 20 HAFTALIK KALABALIKTA ÇALIŞIYORUM
ipek ipek 2 ay önce
9 haftalık hamileyim ve o kadar korkarak işe gidiyorum ki devletin acil olarak çözüm getirmesi lazım. Netice olarak hamileliğin ilk haftalarında da son haftalarında da ilaç kullanılması sakıncalı. İlla bir ölüm mü gerçekleşmesi lazım idari izin için.
Kansere tanısı olanlar Nolucak peki 5 ay önce
Kronik kanser hastası sağlık personiyim, bizler nolucaz peki...idari izinlerle ılgili kafa karışıklığı yaşıyoruz??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?