PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Genelge Yürürlükten Kaldırıldı: Hamilelere ve 60 Yaş Üstüne İdari İzin Uygulaması Sona Erdi!

Haziran 2021 tarihinde yayımlanan Covid-19 tedbirleri genelgesi ile 24 haftadan itibaren verilen gebelik izinleri ile 60 yaş üstü memurun idari izin uygulaması sona erdi.

Mevzuat 09.04.2022, 18:58 09.04.2022, 20:52 Cansu Polat
Genelge Yürürlükten Kaldırıldı: Hamilelere ve 60 Yaş Üstüne İdari İzin Uygulaması Sona Erdi!

Covid-19 salgınında normalleşme tedbirleri kapsamında Haziran 2021 tarihinde yayımlanan Genelge yürürlükten kaldırıldı.Artık Sağlık Bakanlığı'nın ve Bilim Kurulu'nun alacağı tedbirler uygulanacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan 'Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler' konulu genelgeye göre, Haziran 2021 tarihinde yayımlanan 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler' konulu genelge yürürlükten kaldırıldı.

"gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadarki süre içerisinde bulunan çalışanların idari izinli sayılmaya devam edileceğini" sağlayan Genelge için tıklayınız.

Haziran 2021'd yayımlanan Covid-19 tedbirleri genelgesi ile 60 yaş üstü memurlar ile 24 haftadan itibaren hamile memurlara idari izin uygulaması yapılıyordu. Bu uygulama sona erdi.  Genelge sonrasında Sağlık Bakanlığının kısa zaman içerisinde yeni bir yazı yayımlayarak 24 haftalık hamilelere verilen adari izni kaldırması bekleniyor.

Yayımlanan genelge ile salgınla mücadelede Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen tedbir ve kurallara uyulacağı, kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmeyeceği aktarıldı.

YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILAN 2021/13 GENELGE

Cumhurbaşkanlığından:
Konu: COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normallaşme ve Alınacak Tedbirler

Yorumlar (3)
Fatih 1 ay önce
İzinliler geri mi gelecek şimdi
52610 1 ay önce
Evet
Aksba 1 ay önce
Kazanılmıs hak dıye bısey yok mu bu ızınler onaylandı ızınde olanlar nasıl donuyo bundan sonra cıkıcaklar ıcın degıl mı ızınde olanlarda donecek mı
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?