Bu Kadrolar Memurlara İlave Derece ve Kademe Veriyor!

Devlet memurlarına tahsis edilen bazı kadroların, kadro sahiplerine ilave derece/kademe verdiğini biliyor muydunuz. İşte o kadrolar..

Mevzuat 21.11.2020, 00:31 21.11.2020, 12:21 Güler Sağlam
Bu Kadrolar Memurlara İlave Derece ve Kademe Veriyor!

Eğitim durumuna göre belirlenmiş olan memuriyete giriş dereceleri/kademeleri; görülen eğitimin türüne, görev alınan hizmet sınıfına ve görev alınan kadro unvanına göre de farklılık gösterebilmektedir.

Gördükleri eğitimin türüne, görev aldıkları hizmet sınıfına ve görev aldıkları kadro unvanına bağlı olarak bazı memurların memuriyet başlangıç seviyesi aynı eğitimi almış emsallerine göre daha ileride olabilmektedir.

Bu yazımızda, görev alınan hizmet sınıfı ve kadrolardan dolayı ilave derece/kademe kazanma hallerine değinilecek olup, eğitim türünden dolayı ilave derece/kademe kazanma hallerine ise değinilmeyecektir.

Memura ilave derece/kademe kazandıran kadrolar

**Orman Muhafaza Memuru, Orman Muhafaza Başmemuru, Gümrük Muhafaza Memuru, Gümrük Muhafaza Amiri unvanlı kadrolarda görev alanların eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ilave edilir.

**Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki herhangi bir kadroda ilkokul, ortaokul ve dengi okul mezunu olarak görev alanların eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 2 derece ilave edilir.

**Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki herhangi bir kadroda lise ve dengi okul mezunu olarak görev alanların eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ve 1 kademe ilave edilir.

**Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki herhangi bir kadroda yükseköğrenim mezunu olarak görev alanların eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ilave edilir.

**Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamındaki herhangi bir kadroda görev alanlardan; jeolog, jeofizikçi, hidrojeolog, hidrolog, jeomorflog, kimyager, fizikçi, matematikçi, istatikçi, yöneylemci (harekat araştırmacısı), matematiksel iktisatçı (ekonometrici), Erkek Teknik Öğretmen Okulu mezunu, fen memuru, tekniker, yüksek tekniker, tütün ve müskirat eksperi, tarım alet ve makineleri uzmanlık yüksek okulu mezunu, benzeri fen bilimleri ve teknik bilimler lisansiyeri, şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek bölge plancısı, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü İş ve Teknik Anabilim Dalı mezunu, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulu mezunu, arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinin prehistorya, protohistorya ve önasya arkeolojisi, klasik arkeoloji anabilim dalları mezunu olanların eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ilave edilir.

**657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A-11 maddesi kapsamında sayılan veya bu maddeye atıf yapılan kariyer mesleklerde yardımcılık, adaylık, stajyerlik sonrası yeterlik sınavlarında başarı göstererek ilgili kariyer mesleklere atananlara ilave 1 derece verilir.  

Memurun Yeri

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Erhan 9 ay önce
Bu haberin sağlıkçıya ne yararı var?
Ünvan 9 ay önce
Önce sağlık çalışanlarının mülakatsız ünvanları verilsin bunun haberini yaparmısınız sayın editör
vhki 9 ay önce
görevde yükselme ve ünvan değişikliği konusu bir muamma oldu
ARSLAN 9 ay önce
yardımcı hizmetlere kadro istiyoruz önceki sınavda 70 veya üstü alanlara kadro verilmedi yazık deyimi bize şimdiki sınava hazırlanamadık pandemir bizi bitirdik her kuruma sınavsız kadro verildi biz sağlıkcılara yok size yalvarıyoruz ne olur bizlere kadro 50 ve 60 yaş üzereyiz bizim sesimizi duyun
sınavsız ünvan değişikliği 9 ay önce
ARKADAŞLARA KATILIYORUM ÖNCEKİ SINAVDA 70VE ÜZERİ ALANLAR NE OLCAK ÖNCELİKLE ONLARA ŞANS VERİLMESİ LAZIM ŞİMDİKİ SINAVA HAZIRLANAMADIK PANDEMİRDEN DOLAYI NE OLUR SINSVSIZ GEÇİŞ YAPIN
sınavsız ünvan değişikliği 9 ay önce
YARDIMCI HİZMETLERE KADRO İSTİYOTUZ
EMRAH 9 ay önce
BÜTÜN ARKADAŞLAR SENDİKALARDAN İSTİFA ETMEYE BAŞLADIK GÖRÜN ARTIK BİZİ SENDİKACILAR NERDESİNİZ
ADALET 9 ay önce
ÇOGU SINAVLAR BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN YAPILIYOR BİZ SAĞLIKÇILARDA BU ZOR DÖNEMDE SALGIN HASTALIK VARKEN SINAV YAPTINIZ BİZLEREDE SINSVSIZ GEÇİŞ İSTİYORUZ
SAĞLIKCI 9 ay önce
SINAV SINAV OLMADIKİ MÜLAKAT OLSUN KESİNLİKLE SINAV GEÇERLİ SAYILIRSA DÜŞÜNEMİYORUM YOK ARTIK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?