Boşanan Memurun Tayin Hakkı Var mı?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sağlık personeli memurlar, eşlerinden boşanmaları durumunda tayin isteyip isteyemediklerini araştırıyor. Peki Peki Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sağlık personeli memurlar, boşandıkları zaman tayin isteyebilir mi? Boşanan memurun tayin hakkı var mı? Sağlık personeli eşinden boşanırsa tayin isteyebilir mi? İşte konuyla ilgili ayrıntılar…

Mevzuat 25.02.2020, 06:25 Güler Sağlam
Boşanan Memurun Tayin Hakkı Var mı?

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan memurlar için bizzat konunun açıklandığı bir hüküm bulunmaktadır. İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başlığı altında ilgili yönetmeliğin 16. Maddesinin 2. Fıkrasının c bendi konuya aydınlık getirmektedir.

İlgili hükme göre boşanan memurun birkaç tayin isteme hakkı bulunmaktadır. Eşinden boşanan memur anne, baba, kardeş ve reşit yaşta olan çocuğunun bulunduğu ile tayin isteyebilmektedir. Lakin boşanma öncesi ikamet yerlerine gerçekleşebilmektedir. Yine Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan memurlar, D ve C hizmet grubu illerden birine veya alt bölge tayini olarak isimlendirilen şekilde tayin isteyebilirler. Lakin tayin için başvurularını boşanma tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Boşanma durumunda tayin sağlık bakanlığı

Boşanma sonrası tayin sağlık bakanlığı

Boşanma özrü ile tayin

Boşanma durumunda tayin

Sağlık Bakanlığı boşanma nedeniyle tayin

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?