PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakanlıktan Sürekli İşçilerin Yıllık İzinlerini İvedilikle Kullandırın Yazısı

Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli işçilerle ilgili yayınlanan yazıda, işçilerin yıllık ücretli izinlerini hak etmiş oldukları yıl içerisinde ivedilikle kullandırılması talimatı verildi.

Mevzuat 29.04.2022, 03:58 04.05.2022, 14:25 Cansu Polat
Bakanlıktan Sürekli İşçilerin Yıllık İzinlerini İvedilikle Kullandırın Yazısı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan “sürekli işçilerin yıllık izinlerinin kullandırılması hakkında” konulu yazı 81 il sağlık müdürlüğüne gönderildi.

Gönderilen yazıda, Sayıştay denetimlerine atıfta bulunularak taşra teşkilatında görev yapan sürekli işçilerin, yıllık ücretli izinlerinin kullandırılması ile ilgili farklı uygulamaların yapıldığı ve sürekli işçilerin hak kazanıp da kullanmadığı yıllık izin sürelerine ait ücretin, iş akdinin sona erdiği tarihteki ücreti üzerinden kendisine veya sahiplerine ödendiğinin görüldüğü hatırlatıldı.

Sağlık Müdürlüğü emrinde görev yapan sürekli işçilerle ilgili 4857 sayılı iş kanunu gereği görev yapmakta olan işçinin hak kazanıp da kullanmadığı yıllık izinlerini ivedi olarak kullandırılmasının olası kamu zararına mahal verilmemesi adına önemli olduğu belirtildi.

Yorumlar (4)
iŞÇİ 3 hafta önce
Peki işçinin hak kaybı ne olacak izine niçin gitmiyor biliyormusunnuz yemek parası yol parası gibi sosyal haklar kesiliyor maaş asgari ücrete kadar düşüyor onun için gitmiyor yoksa herkes kullanır tatil yapacak parası yoksa bile evinde yatar tek taraflı bakmayın hiç bir şeye.
Ehehühe 3 hafta önce
Bok yediğinden başın ağrıyor, biliyorsun değil mi
Yhss 3 hafta önce
Aldığın tediye ikramiyeyle bir aile 5 ay geçiniyor ne anlatıyorsun yol parası derdinde özürlü musun birader
iŞÇİ 3 hafta önce
Sayın yetkililer Bu işin yapılması gereken emeklisi gelen personele personel şubenin emekli dilekçesini inceleyeyip kaç gün izni varsa kullandırıp sonra işleme alması emekliliği gelmemiş personeli sen aylarca izine gönderirsen emeklisine danha çok olanları onların yaptığı işi kim yapacak onun için ha DAYATMAYLA olmaz yanlış ozaman Sendikalarda devreye girmeli
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?