Bakanlık: 4/B'li personele nöbet ücreti ödenmez

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan görüşte; 4/B'li sözleşmeli personele nöbet ücreti ödenmeyeceği bildirildi.

Mevzuat 11.06.2020, 19:04 12.06.2020, 16:31
Bakanlık: 4/B'li personele nöbet ücreti ödenmez

4/B'li sözleşmeli personele, tutulan nöbetler sonrasında nöbet ücreti verilir mi?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda, nöbet ücretine dair bir düzenleme yer almamaktadır. Esasların 3. maddesinde "Sözleşmeli çalıştırılacak personele sözleşme ücreti dışında herhangi bir ad altında ödeme yapılmaz ve sözleşmelere bu yolda hüküm konulmaz" hükmü yer almaktadır.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, 4/B'li sözleşmeli personele nöbet ücreti ödenmeyeceği yönünde görüş verdi.

TIKLAYIN

İŞTE O GÖRÜŞ YAZILARI

Yorumlar (1)
Burcu 5 ay önce
Bu nasıl bir saçmalıktır Allah aşkına . Madem nöbet ücreti ödenmez nöbette tutmasınlar o zaman. Emeğinin karşılığını alamayacaksa neden çalışsın ki boş yere?
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?