4D Sürekli İşçilerin Tayin ve Becayiş Hakkı İçin Kanun Teklifi TBMM’ye Sunuldu

Taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerin (4D) en çok talep ettiği konulardan olan iller arası tayin ve becayiş hakkı. Konuyla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan, 4d sürekli işçilerin tayin ve becayiş hakları için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

Mevzuat 12.01.2020, 15:26 12.01.2020, 15:33 Güler Sağlam
4D Sürekli İşçilerin Tayin ve Becayiş Hakkı İçin Kanun Teklifi TBMM’ye Sunuldu

KHK ile kadroya alınan ve daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından mali,sosyal hakları açıklanan işçiler için bu konuda, bir düzenleme yapılması talebi bulunuyor.  Çok sayıda işçi, çalışmakta oldukları kurumda çeşitli nedenlerden dolayı başka kurumlara, ilçelere,şehirlere tayin olmak veya becayiş yapmak istiyorlar.

2020 Yılında İşçilere Tayin ve Becayiş Müjdesi Gelir mi?

Çok sayıda aileyi mağdur durumda bırakan konu üzerine, CHP İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan, TBMM’ye Kanun Teklifini sundu. Teklif ile, kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi olarak çalışanlara, yer değiştirme ve karşılıklı yer değiştirme haklarının tanınması amaçlanmakta.

30.12.2019 tarihli verilen Kanun Teklifi, 10.01.2020 tarihiyle TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’na ulaştı. Yapılan işlem olarak “Komisyonda” görünen teklif için karar tarihi henüz bilinmemekte olup, kanun teklifine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşımının nasıl olacağı merak konusu.

Milletvekili Turan Aydoğan’ın sunduğu Kanun Teklifi şöyle;

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
4/D 1 yıl önce
GERCEKTEN COK MAĞDURUZ EVLİYİZ AİLE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ YOK GEÇİNEBİLMEK İÇİN BU İŞE İHTİYACIMIZ VAR LÜTFEN TAYİN HAKKI CIKSIN COK MAĞDURUZ
Brkesm 2 yıl önce
3+1 sözleşmeli olarak atanan personel icin boyle bsey var mi peki becayiş eğitim durumu esi özel
Sektörde olan icin es durumu
Yasemin 9 ay önce
Bizimde tayin hakkımızın eve becaiş hakkımızın verilmesini istiyoruz
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?