4D Sürekli İşçi Yüzdelik Fark Talebine Bakanlıktan Olumsuz Yanıt!

696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçiler taşeron işçilerin daha önce aldıkları yüzdelik fark ödemeleri konusunda, Tarım bakanlığınca güvenlik iş sendikasına yazılan yazıda 4d li işçilerin yüzdelik farkları alabilmesi için dava açmaları gerektiği bir işçinin kazanmış olduğu davanın diğer işçileri bağlamayacağı yönünde görüş bildirdi.

Mevzuat 08.01.2020, 14:27 08.01.2020, 14:34 Güler Sağlam
4D Sürekli İşçi Yüzdelik Fark Talebine Bakanlıktan Olumsuz Yanıt!

696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçiler taşeron işçi iken faydalandıkları yüzdelik farklardan kadroya geçtikten sonra faydalanmamaya başlamışlardı. Kadroya geçen bazı işçilerce açılan davalarda mahkemeler kadroya geçmeden önceki yüzdelik farkların ödenmesi yönünde kararlar vermişti.

TIKLAYIN

Bir işçinin açmış olduğu davanın sonucundan diğer işçilerin faydalanıp faydalanmayacağı hususu işçiler arasına merak konusu olmaktaydı. Daha önce yazmış olduğumuz haberlerde de bireysel olarak açılan davaların  sonucundan diğer işçilerin faydalanamayacağı hususunda gerekli bilgilendirme yapılmıştı.

Konuya ilişkin olarak Tarım ve Orman Bakanlığınca bir sendikaya verilen görüş yazısında da bireysel olarak kazanılan davanın sonucundan dava açan işçinin faydalanacağı diğer işçilerin bu davadan dolayı yüzdelik farkları alamaycağı yönünde görüş verilmiştir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?