4D Sürekli İşçi Yüzdelik Fark Talebine Bakanlıktan Olumsuz Yanıt!

696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçiler taşeron işçilerin daha önce aldıkları yüzdelik fark ödemeleri konusunda, Tarım bakanlığınca güvenlik iş sendikasına yazılan yazıda 4d li işçilerin yüzdelik farkları alabilmesi için dava açmaları gerektiği bir işçinin kazanmış olduğu davanın diğer işçileri bağlamayacağı yönünde görüş bildirdi.

4D Sürekli İşçi Yüzdelik Fark Talebine Bakanlıktan Olumsuz Yanıt!

696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçiler taşeron işçi iken faydalandıkları yüzdelik farklardan kadroya geçtikten sonra faydalanmamaya başlamışlardı. Kadroya geçen bazı işçilerce açılan davalarda mahkemeler kadroya geçmeden önceki yüzdelik farkların ödenmesi yönünde kararlar vermişti.

TIKLAYIN

Bir işçinin açmış olduğu davanın sonucundan diğer işçilerin faydalanıp faydalanmayacağı hususu işçiler arasına merak konusu olmaktaydı. Daha önce yazmış olduğumuz haberlerde de bireysel olarak açılan davaların  sonucundan diğer işçilerin faydalanamayacağı hususunda gerekli bilgilendirme yapılmıştı.

Konuya ilişkin olarak Tarım ve Orman Bakanlığınca bir sendikaya verilen görüş yazısında da bireysel olarak kazanılan davanın sonucundan dava açan işçinin faydalanacağı diğer işçilerin bu davadan dolayı yüzdelik farkları alamaycağı yönünde görüş verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 14:34

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER