4/B Sözleşmeli Personel Unvanlarına Yeni Bir Unvan Eklendi!

Bugün yayımlanan 2118 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla, 4/B statüsünde sözleşmeli personel istihdamına ilişkin hususları düzenleyen Esaslarda bazı değişiklikler yapıldı.Yapılan değişikliklerle, 4/B sözleşmeli personel unvanları arasına yeni bir unvan eklendi ve unvana ilişkin aranan nitelikler belirlendi. Ayrıca, Dışişleri bakanlığında iki unvanda istihdam edilecek sözleşmeli personelin işe girişine özel düzenleme getirildi.

Mevzuat 20.02.2020, 10:27 20.02.2020, 10:53 Güler Sağlam
4/B Sözleşmeli Personel Unvanlarına Yeni Bir Unvan Eklendi!

Bugün yürürlüğe giren değişikliklere göre;

**Dışişleri Bakanlığında istihdam edilecek olan; maden haritacılığı uzmanı, mütercim-tercüman ve dışişleri hukuk uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, ilgili Bakanlık tarafından belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre işe alınacak. Bu personelin istihdamında KPSS puan şartı aranmayacak.

TIKLAYIN

**"DIŞİŞLERİ HUKUK UZMANI" pozisyonunda da 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek. Bu pozisyonda istihdam edileceklerde; Hukuk fakültesi mezunu olmak veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden mezun olmak, en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak şartı da aranacak.

2118 sayılı Cumhurbaşkanı Karar metni için tıklayınız ...

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?