4/B Sözleşmeli Personel Unvanlarına Yeni Bir Unvan Eklendi!

Bugün yayımlanan 2118 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla, 4/B statüsünde sözleşmeli personel istihdamına ilişkin hususları düzenleyen Esaslarda bazı değişiklikler yapıldı.Yapılan değişikliklerle, 4/B sözleşmeli personel unvanları arasına yeni bir unvan eklendi ve unvana ilişkin aranan nitelikler belirlendi. Ayrıca, Dışişleri bakanlığında iki unvanda istihdam edilecek sözleşmeli personelin işe girişine özel düzenleme getirildi.

4/B Sözleşmeli Personel Unvanlarına Yeni Bir Unvan Eklendi!

Bugün yürürlüğe giren değişikliklere göre;

**Dışişleri Bakanlığında istihdam edilecek olan; maden haritacılığı uzmanı, mütercim-tercüman ve dışişleri hukuk uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, ilgili Bakanlık tarafından belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre işe alınacak. Bu personelin istihdamında KPSS puan şartı aranmayacak.

TIKLAYIN

**"DIŞİŞLERİ HUKUK UZMANI" pozisyonunda da 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek. Bu pozisyonda istihdam edileceklerde; Hukuk fakültesi mezunu olmak veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden mezun olmak, en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak şartı da aranacak.

2118 sayılı Cumhurbaşkanı Karar metni için tıklayınız ...

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 10:53

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER