Taban ücretin 12.000 TL, 6 aylık zam teklifinin de %40 olduğu öğrenilen kamu işçileri zam pazarlığında işçilerin net maaşının 14.000 lirayı geçeceği söyleniyor.

Hükümetle adeta kıran kırana zam pazarlığı yapan ve daha şimdiden % 50’yi bulan teklifi geri çeviren işçi sendikalarına memurlardan tebrik mesajları atılıyor.

MEMUR:İŞÇİ SENDİKA BAŞKANLARI GİRSİN

Memur toplu sözleşmelerinde %3 - %4 gibi rakamlarla masadan kalkan yetkili sendikaların yerine memurları temsilen toplu sözleşme görüşmelerini işçi sendika başkanlarının yapmasını isteyen memurlar, asgari ücret seviyesine düşen maaşlarıyla nasıl geçireceklerini hesabını yapmaya devam ediyorlar.

2 AĞUSTOS'DA BAŞLAYACAK

Memurların 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri 2 Ağustos itibariyle başlayacak. Masada Yetkili Konfederasyon Memur Sen hükümetin muhatabı olacak.

%50 ZAM TEKLİFİNİ REDDETTİLER

Kamu işçilerinin toplu sözleşme görüşmelerinde ise toplam %50’lik zam teklifi gelmesine rağmen işçi sendikaları tarafından kabul edilmedi.

MEMURLAR İŞÇİ ZAM ORANINI BEKLİYOR

Umudunu işçi sendikalarına bağlayan memurlar ise, kamu işçileri toplu sözleşmesinden çıkacak zam oranının memur toplu sözleşmesi için de öncü gösterge olacağı inancı içerisinde.

MEMUR İÇİN %3 KAZANIM OLARAK GÖSTERİLDİ

Memurlar kendi sendikalarının %3, %4’lük zam oranlarını kazanım olarak söylemeyi adet edinmesi sonrası işçilerin alacağı % 50’nin üzerindeki zammın kendilerine de yapılabileceği umudunu taşıyor.

TOPLAM 40 BİN TL'Yİ BULMASI BEKLENİYOR

Kamu işçilerine hükümet 12.000 TL brüt taban ücreti teklif ederken ocak ayında verdiği % 10’luk iyileştirmenin üzerine %40 daha zam teklifi getirdi. İşçilere yapılacak zam oranı, Ocak ayından itibaren geriye dönük 5 aylık maaş farkları şeklinde ödenecek. Sosyal yardımların yanında, tediye, ikramiye ve ek ödemelerle beraber geçmiş ayların farklarıyla MAYIS AYINDA İŞÇİLERİNen az 40 Bin TL alması bekleniyor.

En düşük sağlık çalışanının maaşının 13.000 TL seviyesinde olduğunu göz önüne alırsak yorumu siz değerli ziyaretçilerimize bırakıyoruz.